Боротьба з агресією РФ і гумдопомога на Донбасі: про що говорили Гройсман і генсек ООН Гутерреш

Генсек ООН наголосив, що має обмежені можливості щодо допомоги, та попри це робитиме усе можливе задля миру на Сході.

Сьогодні в неділю, 9 липня, у Києві відбулася зустріч українського прем'єр міністра Володимира Гройсмана з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

Гройсман закликав генсека ООН до об'єднання зусиль задля протистояння російській агресії.

"Сьогодення приносить нам багато викликів, на які ми маємо давати адекватну відповідь. Як ви знаєте, ми зараз проходимо абсолютно непростий етап відновлення нашої територіальної цілісності, захисту нашої держави, нашого суверенітету. І можливо зазначити, що в XXI сторіччі агресія Росії стосовно України має стати тим, навколо чого ми о'єднаємося і припинимо таку варварську агресію, яку ми маємо сьогодні по відношенню до України", – сказав Гройсман.

При цьому прем'єр наголосив, що за минулу добу в зоні АТО бойовики 27 разів відкривали вогонь по оборонних укріпленнях Збройних сил України, під час бойових дій двоє українських воїнів зазнали вогнепальних поранень.

Під час зустрічі Гройсман також запропонував генсеку ООН збільшити обсяги гуманітарної допомоги Україні.

"Можливо, нам потрібно було б торкнутися питання того, як збільшити розміри цієї допомоги або запровадити нові механізми вирішення тих проблем, які у нас виникають", – сказав він.

Своєю чергою, Гутерреш висловив готовність надавати повну підтримку українському уряду у впровадженні реформ.

"Ми у вашому повному розпорядженні. І ми готові надавати повну підтримку українському уряду у впровадженні реформ", – сказав він.

Також Гутерреш повідомив, що уважно стежив за Міжнародною конференцією з питань підтримки реформ в Україні, яка відбулася 6 липня у Лондоні.

"Ми готові продовжувати співпрацю, щоб надавати допомогу Україні у тій амбітній програмі реформ", – сказав генсекретар ООН.

Гутерреш також пообіцяв забезпечувати підтримку миру в Україні і закликав до повного припинення ведення бойових дій на Донбасі.

"Як генеральний секретар ООН я маю обмежені можливості, але те, що я можу робити, я буду робити, для того, щоб забезпечувати підтримку миру і процвітання українського народу, його незалежності, територіальної цілісності", – сказав він.

"Ми знаємо, що все ще тривають бої. І ми, звісно, закликаємо до повного припинення ведення бойових дій, особливо в контексті останніх домовленостей. Ми будемо робити все необхідне для того, щоб підтримати різні процеси, які зараз відбуваються – підтримку переговорів у різних форматах, підтримку роботи ОБСЄ. І я маю лише добрі наміри, вони повністю з вами", – запевнив генсекретар ООН.

За словами Гутерреша, в ООН відчувають зобов'язання продовжувати надання гуманітарної допомоги Україні.

Нагадаємо, 9 липня з генсеком ООН Гутеррешем також має зустрітися президент України Петро Порошенко. Разом вони збираються обговорити стан і перспективи подальшого співробітництва в рамках ООН, можливості більш активного залучення її інструментарію до мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а також виконання рішень Генеральної асамблеї ООН щодо Криму. 

Зутріч розпочнеться о 15:30 за київським часом. Близько п'ятої вечора Порошенко і Гутерреш виступлять перед журналістами.

Залиште свій коментар