Боротьба з корупцією і правосуддя: у ЄС доповіли, в яких реформах Україна "пасе задніх"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ЄС також незадоволені нападами на активістів.

Україна зробила чимало у процесі реформ, проте необхідно посилити темп у реформуванні судової сфери, а також продемонструвати прогрес у розгляді справ про корупцію на найвищому рівні.

Про це йдеться у звіті Європейського Союзу про виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який оприлюднено на сайті Єврокомісії у п'ятницю, 9 листопада.

Зазначається, що цей звіт також був переданий у п'ятницю прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману єврокомісаром з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнесом Ганом. Наразі він перебуває з візитом у Києві. 

"Нині, в український передвиборчий період, дуже важливо зберегти динаміку реформ і зробити ці зміни незворотними, не можна відмовитися від таких питань, як боротьба з корупцією, продовження реформ у сфері економіки та правосуддя", - заявив єврокомісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган.

Зокрема у доповіді відзначається уповільнення темпу реформ у антикорупційній сфері та сфері судової влади. "Попри продовження оновлення судової сфери, було винесено вкрай небагато вироків у справах про корупцію на найвищому рівні. У зв’язку із цим створення Вищого антикорупційного суду залишається тестом на успішність реформи", - кажуть у ЄК.

Зазначається, що разом з тим, відбір міжнародних експертів, які допомагатимуть обирати суддів до Антикорупційного суду, є позитивним кроком.

Окремо звіт наголошує на важливій ролі громадянського суспільства у боротьбі проти корупції. "Воно повинно вміти безпечно та безперешкодно здійснювати свою мужню роботу. Напад на активістів необхідно належним чином розслідувати та покарати винних. Для цього необхідні відповідні дії правоохоронних органів", - йдеться у повідомленні. 

Втім у ЄС вітають, що великі державні підприємства продовжують збільшувати прибуток під керівництвом незалежних спостережних рад, а сотні менших підприємств були успішно приватизовані.

Що стосується енергетичного сектору, Україна продовжує впроваджувати законодавство щодо енергоефективності, проте у доповіді відзначається незначний прогрес у створенні незалежних операторів газо- та електропостачальних систем. Також Україні необхідно активізувати законодавчу адаптацію у транспортному секторі, зазначають в Євросоюзі.

ЄС також відзначає прогрес у санітарних та фітосанітарних питаннях, корпоративного права, державних закупівель та охорони навколишнього середовища.

Нагадаємо, в кінці червня цього року ЄС остаточно затвердив 1 млрд євро макрофінансової допомоги для України. Кошти спрямують на покриття фінансових потреб України, підтримку економічної стабілізації, програми структурних реформ. Кредитну угоду та меморандум про надання програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро Україна та ЄС підписали 14 вересня.

ВідеоУ Євросоюзі узгодили продовження санкцій проти росіян та сепаратистів

Список, найімовірніше, скадатиметься зі 154 осіб та 44 компаній. Діятимуть санкції найближчі півроку. Остаточно підтвердити рішення посли країн-членів ЄС мають вже завтра. А от про єдність санкційної політики Євросоюзу вже сьогодні говоритимуть у Києві. До України їде канцлер Австрії Себастіан Курц. 

У Євросоюзі узгодили продовження санкцій проти росіян та сепаратистів

Залиште свій коментар

Вибір редакції