Боротьба з порно в Україні може перетворитися на Інтернет-цензуру

Експерти занепокоєні відустністю у законі тлумачення фрази "незаконний інформаційний контент", що може дозволити владі закривати будь-які сайти.

Новий законопроект про боротьбу з дитячою порнографією в Інтернеті можуть упровадити цензуру та дають можливості для боротьби влади з "невгодними" сайтами.

Експертів в інтернет-галузі занепокоїла відсутність тлумачення фрази "незаконний інформаційний контент". Через це можуть закрити будь-який сайт. Наприклад, з поважного інформаційного ресурсу шляхом кількахвилинних маніпуляцій можна відкрити фото у стилі порно, хоча сам сайт не матиме до нього жодного стосунку.

Законодавці пообіцяли чітко прописати, що таке "незаконний інформаційний контент" і прибрати до третього читання всі спірні моменти. Але фахівці менш оптимістичні і нинішні ініціативи влади називають "намаганням контролювати інтернет-павутину".

"Це і цензура, і можливість маніпуляції, і можливість зловживання владою", - впевнений директор асоціації мережевої реклами Андрій Заблоцький.

Операторів, зі свого боку, непокоїть зобов'язання зберігати інформацію про своїх абонентів, зокрема, прізвище, час та місце з'єднання. За словами провайдерів, в багатьох випадках це неможливо. Так, якщо такий закон буде ухвалено, доведеться закрити такі ринки послуг, як доступ до Інтернету через мобільний телефон, інтернет-кафе, також поза законом опиняться користувачі вільного доступу Wi-Fi.

Загалом в Україні 8 мільйонів 250 тисяч людей, які користуються Інтернетом. Чи буде для них запроваджено доступ "за паспортом" та державний контроль – дізнайтеся більше з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Рада прийняла законопроект про боротьбу з дитячою порнографією

За зберігання порно саджатимуть на 5 років

В Україні з'явився сайт, де можна поскаржитися на порнографію в Інтернеті

У Ющенка незадоволені, що в ЗМІ перед виборами повернулася цензура

ВідеоПорно чи цензура?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: