Боротьба за суди

Втручання в роботу українських судів останнім часом стало повсякденною практикою, - заявив голова Верховного суду України Василь Онопенко

Втручання в роботу українських судів останнім часом стало повсякденною практикою, заявляє голова Верховного суду України Василь Онопенко. 

"Такого відвертого тиску на судову систему, такого грубого, зухвалого втручання в діяльність судів, як зараз, не було ніколи", - сказав Онопенко в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня", опублікованому сьогодні. Він заявив, що "якщо раніше тиск і втручання в діяльність судів надавали окремі чиновники, то тепер це вийшло на нормативний рівень, здійснюється цілими державними інститутами".

"Ці протиправні дії сьогодні носять безмежний, інституційний і нормативний характер. Тобто це в деякій мірі отримало статус офіційної політики з боку окремих державних органів", - заявив Онопенко. За словами голови Верховного суду, причиною такої ситуації є те, що на Україні йде жорстка політична боротьба за владу і власність, при цьому ця боротьба йде без правил.

При цьому, відзначив він, самі судді не згодні з таким положенням справ. "Ті, хто прагнув політизувати і "приватизовувати" суди, прорахувалися в головному: вони не врахували державної позиції самих суддів, органів суддівського самоврядування, керівництва судової влади.
Суддівський корпус не захотів миритися з таким розвитком подій", - підкреслив Онопенко. 

За його словами, судді почали діяти передбаченим законом чином, зокрема, за допомогою рішення органів суддівського самоврядування у Раді суддів України. Онопенко заявив, що не допустить використання судів для забезпечення окремих політичних сил. 

"Ті, хто сподівається, що суди або окремі судді обслуговуватимуть якусь політичну силу, - дуже помиляються. Ми не допустимо політизування суддів", - сказав він. Голова Верховного суду підкреслив, що судова реформа в країні потребує реформування, проте робити це можна тільки в умовах політичної стабільності. 

"У нас є чітке бачення того, як зробити судову систему простішою, зрозумілою, доступною для людей і ефективною. Але судову реформу потрібно здійснювати в умовах політичної стабільності, щоб уникнути додаткового політизування правосуддя і руйнування судової системи", - сказав Онопенко. 

За його словами, "відразу після стабілізації ситуації в державі необхідно почати реалізацію судової реформи, концепція якої буде вироблена спільно з представниками законодавчої і виконавчої влади".


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: