Боротьба за дітей. Чиновники звинуватили колишню опікунку у пияцтві та загарбанні "дитячих" грошей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У хитросплетінні стосунків опікунки з п'ятьма дівчатами розбиратиметься суд, який також оцінить адекватність дій соцпрацівників.

У Петропавлівській службі у справах дітей Дніпропетровської області прокоментували ситуацію з опікою над дітьми, у продажі яких чиновників звинуватила їхня колишня опікун Любов Носовська.

Зокрема, у відповіді на запит ТСН.ua йдеться про те, що Носовська брала під опіку тільки тих дітей, які більшу частину тижня перебували в інтернаті, де забезпечувалися харчуванням і всім необхідним, а соціальну допомогу на дітей жінка не використовувала за призначенням.

"Кожна дитина, яка виховувалася в сім’ї Носовської, мала діагноз, пов’язаний з розумовим розвитком. Тобто ніхто з них не міг контролювати або хоча б розуміти, куди і на що витрачаються їхні кошти. До певного віку діти не мали індивідуальних потреб і не могли звертатися до опікуна з проханням щось придбати їм. Таким чином, Носовська цілеспрямовано обирала лише тих дітей, які мали діагноз, пов’язаний з розумовим розвитком", – зауважила керівниця Петропавлівської служби у справах дітей Олена Сікало.

Вона додала, що Носовській було рекомендовано заощаджувати деяку частину коштів на особисті рахунки дівчат, але вона не дотримувалась цих рекомендацій.

Діти, опіка, Петропавлівка_3
ТСН.ua
Носовська з першою підопічною Юлією Губарик

Тривалий час після оформлення ще першого опікунства у чиновників не було суттєвих нарікань на умови утримання дітей, проте 2012 року під час інспектування житла у них почали з’являтися нарікання на санітарний стан приміщення та відсутність запасів харчування.

Носовську попередили про відповідальність за це, тож за деякий час вона покращила умови проживання – придбала нове житло, зробила там ремонт, "почала співпрацювати зі спеціалістами соціальних служб і дотримуватися рекомендацій".

Тож в червні 2016 року Носовській передали під опіку ще трьох дівчат – сестер Луганських. Але через деякий час, зауважила Сікало, сімейні обставини опікуна змінилися.

"Вона покинула чоловіка і прийняла співмешканця, набагато молодшого від себе й безробітного. Почали надходити скарги від сусідів через недоглянутість дівчат. Через деякий час Любов Петрівна втратила й роботу. Тобто двоє безробітних дорослих жили за рахунок "дитячих" коштів", – наголосила чиновниця.

За її словами, саме у цей час у Носовської погіршилися стосунки зі старшими підопічними – Ольгою та Веронікою Луганськими. Причиною цього, каже чиновниця, стали прохання старших дівчат купляти їм одяг та засоби особистої гігієни, а також їхні скарги на санітарний стан житла та зловживання опікуном спиртними напоями.

"Неповнолітня Вероніка не змогла проживати в таких умовах, і дізнавшись про вагітність, переїхала жити до дідуся. Оля з Лізою залишилися проживати з піклувальником. Стосунки погіршилися, оскільки Ольга постійно вказувала опікуну на недоліки у виконанні її обов’язків. Це не влаштовувало Любов Петрівну й вона, щоб не змінювати свій стиль життя, написала заяву про відмову від Ольги та Лізи, оскільки вони сестри і роз’єднувати їх не можна", – розповіла Сікало.

Діти, опіка, Петропавлівка_2
ТСН.ua
Юля з маленькою Лізою Луганською

3 жовтня 2017 року комісія з питань захисту прав дитини розглянула питання про припинення опіки над Луганськими Олею і Лізою. І вже під час розгляду було ухвалене одноголосне рішення про вилучення усіх дітей з сім’ї Носовської, зазначила Сікало.

Зазначимо, що Носовська раніше повідомляла про конфлікт з Олею, щоправда, не уточнила, що він стався через гроші. Про незадоволення Олі тим, що Носовська не переказувала їй "дитячі" кошти, розповіла Вероніка. 

Тим не менш сама Вероніка не висловлювала негативного ставлення до Носовської, навпаки – сказала, що її меншу сестру Лізу варто повернути, оскільки дівчинка піддається насильству з боку нового опікуна Олександра Гончарова.

У Службі у справах дітей (ССД) підтвердили, що їм відомо про суд на Гончаровим, який відбувся за кілька місяців до того, як до його будинку сімейного типу передали дівчат. Тоді Гончарова було звільнено від відповідальності у зв’язку з дієвим каяттям. 

Тим не менш чиновники не прокоментували, чому йдуть на ризик, передаючи дітей під опіку людині, яка зізналася у побитті двох своїх підопічних. Керівниця ССД лише зауважила, що дитячий будинок сімейного типу Гончарова-Іванової перебуває під пильним контролем соцслужб, а діти згідно з анонімним опитуванням не піддаються насильству.

Ситуацію має розглянути суд. Перше засідання призначене на 23 квітня. Носовська хоче повернути під свою опіку трьох дівчат – маленьку Лізу, Юлю, яка має вади розумового розвитку, та Наталю, яка навчається в училищі, а на вихідних продовжує жити у неї. Петропавлівська РДА готує заперечення проти позову Носовської.

Залиште свій коментар

Вибір редакції