Ботулізм шириться країною: ще у трьох областях з'явилися жертви отруєння

Тривають перевірки у виробників та реалізаторів небезпечної риби.

Упродовж останнього тижня продовжують реєструватися випадки захворювання на ботулізм, пов'язані з вживанням рибної продукції.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Зокрема, випадок захворювання на ботулізм мешканки с. Микільське Полтавської області, ймовірно, пов'язаний із продукцією виробництва ФОП Сидоренко І.З., що здійснює свою діяльність у Черкасах. У рибному цеху ФОП відбулися перевірки, під час яких було встановлено, що будь-які відомості щодо виробництва риби в'яленої відсутні.

Згідно із письмовим поясненням підприємця, документи на продукцію, яку було представлено в торговельній мережі Полтавщини ним не видавались, підпис та печатка підроблені.

На самому ж підприємстві виявлена низка грубих порушень, всі матеріали передали до прокуратури Черкаської області.

Інший випадок захворювання на ботулізм зафіксували у мешканця смт Недригайлів Сумської області, встановлено, що захворювання ймовірно пов'язано із вживанням риби в'яленої домашнього виготовлення, яку було придбано на Київщині. 

Своєю чергою, захворювання на ботулізм у мешканки м. Дніпрорудне Запорізької області також, ймовірно, пов'язане із вживанням копченої риби невідомого походження, придбаної, зі слів родичів постраждалої, в КП "Дніпрорудненський міський ринок".

Директору ринку надіслали пропозицію з вимогою тимчасово призупинити реалізацію риби холодного копчення і організувати обстеження місць продажу рибної продукції.

На сьогодні комплекс протиепідемічних заходів щодо профілактики випадків ботулізму, пов'язаних із продукцією ФОП Меркулов А.В., триває.

Нагадаємо, новий випадок захворювання на ботулізм стався на Сумщині. Там на межі життя і смерті балансує 38-річний фельдшер швидкої допомоги. У неділю він разом із друзями святкував Трійцю на природі, під час пікніку їв в'ялену рибу, приготовану власноруч. Через п'ять годин чоловікові стало зле: почало двоїтися в очах, стало важко говорити й дихати. Медик одразу розпізнав симптоми ботулізму й помчав у лікарню. "Він сам приїхав сюди, своїм транспортом, звернувся сам", - розповів працівник станції швидкої допомоги Недригайлівської ЦРЛ В'ячеслав Жук. 

У вінницькій лікарні борються за життя батька і сина, які поїли в'яленого карася того самого виробника, продукція якого вже занапастила одного киянина. Родина Шевчуків з'їла по пів рибини, але отрути в ній було стільки, що лікарі ледве врятували чоловіків.

ботулізм, інфографіка

ВідеоЛікарі просять відмовитися від вживання в'яленої риби через масові отруєння

Залиште свій коментар