Перейти до змісту
Бої за Донецький аеропорт. Найкращі лонгріди ТСН.ua про історію, написану "кіборгами"
Reuters
  • Кількість коментарів 2
  • Кількість переглядів 5701

Від 26 травня 2014 року жоден цивільний літак на злітну смугу Донецького аеропорту так і не сів.

Уперше прапор самопроголошеної "ДНР" підняли над аеропортом Донецька 18 квітня 2014 року, на четвертий день після оголошення АТО на Донбасі. З перервами аеропорт працював до кінця травня. Частина авіакомпаній літати в Донецьк відмовилась.

Незручності перевізники називали тимчасовими. 25 травня вони стали постійними: в аеропорт зайшли озброєні бойовики батальйону "Восток". Відтоді жоден цивільний літак на злітну смугу аеропорту не сів.

Два роки потому, 26 травня, українські військові провели найуспішнішу операцію з початку АТО. Малими силами спецназу з підтримкою авіації розпочалось визволення аеропорту від противника. Звільнення тривало лічені години.

ТСН.ua згадує, як тривала боротьба за аеропорт, а також історії "кіборгів", які його захищали до останнього - у наших найкращих спецпроєктах.

   ІСТОРІЯ, НАПИСАНА КІБОРГАМИ   

донецький аеропорт
Associated Press

Оборона, за якою стежили мільйони, смуга землі, в яку вгризлися сотні бійців, 15 потужних атак ворога, щонайменше 20 героїв, які ніколи не повернуться додому, легенда про "кіборгів" - такою ми запам'ятаємо оборону Донецького аеропорту.

Такою вона увійде в історію. ТСН.ua крок за кроком відтворив битву за Донецький аеропорт і згадав, яким було летовище у мирні часи. Від сучасного терміналу до легендарних руїн за 242 дні          https://cyborgs.tsn.ua

   КІБОРГИ. РІК ПОТОМУ   

кіборги, сп

Події осені 2014 р. в околицях Донецька написали нову історію не лише Збройних сил України, але й усього світу. 242 дні ешелон десантників і добровольців у повному оточенні під цілодобовим шквальним вогнем тримав оборону Донецького аеропорту.

Проект ТСН.ua "Кіборги. Рік потому" - це вісім історій. Вісім життів, які змінили війну. А війна змінила їх. Адже ми, певно, ніколи не дізнаємося, як це, зціпивши зуби, плюнути в обличчя смерті          https://tsn.ua/special-projects/cyborgs

   ВІЙНА ОЧИМА ТСН   

війна очима тсн, сп

Тих, хто повертається з війни, видають очі. По­баченого ними вистачить на кілька життів. Дещо по­кажуть в сюжетах. Дещо спробують забути. Кожна їхня історія — це межа. Між життям і смертю, любов'ю та ненавистю, подвигом і гріхом. Особистий край світу. І крок за цей край. Вони знову робитимуть його. Бо звикли вірити лише своїм очам. Навіть тоді, коли заважають сльози          https://war.tsn.ua

   КІБОРГИ. МАЄМО ПАМ’ЯТАТИ   

кіборги-2, сп

Події 2014 року мають залишитися в новітній історії України назавжди. 242 дні – стільки часу наші герої відстоювали донецький аеропорт. На його захист стали не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. До виходу фільму "Кіборги" ТСН.ua спільно зі знімальною групою презентує спецпроєкт про головних героїв – "кіборгів", чиї історії були покладені в основу стрічки          https://tsn.ua/special-projects/cyborg

 

Залиште свій коментар