Бойко поїхав до Москви домовлятися про зниження ціни на газ

Уряд від розмов про необхідність перегляду газових контрактів із Росією перейшов до дій: за неофіційними даними, міністра палива та енергетики вилетів до Москви.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко прямує до Москви для переговорів про перегляд газових контрактів із Росією, повідомило джерело в Києві.

Напередодні прем'єр Микола Азаров заявив, що Кабмін прагне переглянути формулу ціни газу в українсько-російських угодах, щоб знизити вартість палива на третину.

Натомість, за неофіційними даними, "Нафтогаз" обіцяє збільшити закупівлі газу у "Газпрому" і створити з ним спільне підприємство на вигідних для російської монополії умовах.

"Ми ставимо за мету переглянути вкрай невигідну для Україну угоду з РФ і наполегливо будемо переконувати наших російських партнерів у необхідності це зробити",- сказав Азаров.

Це вже не вперше, коли українська влада висловлює невдоволення газовими контрактами, підписаними у 2009 році. Згідно з документом, який поклав край "газовій війні" між країнами, з 1 січня 2010 року сторони перейшли до європейських стандартів формування ціни на газ транзитного тарифу. Щоквартально ціна підвищувалася.

Після підписання "харківської угоди" між президентами України та Росії Віктором Януковичем та Дмитром Мєдвєдєвим Україна отримала знижку на російський газ в розмірі 30%, але не більше 100 доларів за 1 тис. куб. м газу.

Зазначимо, що через кризу рівень споживання газу на Україні знизився. Водночас влада з 1 серпня підвищила на 50% ціни на газ для населення та підприємств теплоенергетики. Передбачено, що додаткове підвищення цін на газ на 50% для населення буде проводитись у квітні 2011 року.

Читайте також:

"Нафтогаз" розраховує отримати мільярди від підвищення цін на газ

Росія зробить Україні знижку на газ в обмін на газову трубу

Україна просить Росію знизити ціну на газ на третину

З 1 серпня природний газ для українців подорожчав на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: