Бразилія зацікавилася українською зброєю

Бразилія зацікавилася можливістю придбання українських радіолокаційних станцій, бронетехніки й катерів.

Президенти Бразилії і України Луїс Ігнасіо Лула й Віктор Ющенко оголосили про досягнення рівня стратегічного партнерства двох країн.

Серед перспектив двостороннього співробітництва - торгівля зброєю. Зокрема Бразилія зацікавилася українськими радіолокаційними станціями, бронетехнікою й катерами.

Президенти вкрай скупо прокоментували це питання, відзначаючи, що в найближчі дні глава Міноборони Бразилії відвідає підприємства українського військово-промислового комплексу.

"Я, як і президент Бразилії, чекаю його доповіді за підсумками візиту. І впевнений, що доповідь буде товста, буде багато пропозицій",- заявив Віктор Ющенко.

Закупівля озброєння може бути здійснена в рамках прийнятої в 2009 році в Бразилії програми по модернізації армії до 2030 року. Плановий обсяг програми становить 74 мільярди доларів.

Як повідомлялося, раніше Стокгольмський інститут проблем миру (SIPRI) опублікував дані, згідно яких Україна минулого року заробила на торгівлі зброєю 233 млн доларів у загальному рейтингу посіла 14 місце.

Крім того, на зустрічі Віктор Ющенко заявив про можливість будівництва в Бразилії АЕС на базі українського устаткування.

"Україна робить 90% устаткування ядерного комплексу - усі, крім корпусів ядерного реактора. Я впевнений, що до нас зробить перше замовлення на корпус реактора й що українські фахівці вперше в історії нашої атомної енергетики виготовлять його", - заявив український Президент.

 Читайте також:

Ющенко підписав безвізовий режим із Бразилією

Збройний контракт України з Іраком на 2,4 млрд доларів опинився під загрозою зриву

Україна продала зброї на 1,2 млрд доларів

ВідеоБразилія зацікавилася українською зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: