Британська поліція відпустила українця, якого звинувачували в тероризмі

Дата публікації
Британська поліція відпустила українця, якого звинувачували в тероризмі

У Британії відпустили одного із підозрюваних українців

Старшому українцю закидають організацію терактів у трьох містах Англії та вбивство мусульманина.

Поліція Британії відпустила одного з українців, обвинувачених у вибухах поблизу мечетей, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На офіційний запит ТСН у поліції підтвердили, що двох українців 22-х та 25-ти років дійсно допитали напередодні у поліцейському відділку. Молодшого відпустили, але старшого таки заарештували.

Йому закидають організацію терактів у трьох містах на заході Англії (Вулверхемптоні, Тіптоні та Волсолі), а також вбивство 75-річного чоловіка.

За даними поліції, Мохамеда Салема, мешканця району Смолл Хис в Бірмінгемі, було вбито ще 29 квітня - нападник встромив йому ніж у спину, коли той повертався додому після вечірньої молитви у Зеленій мечеті міста. Похорон Мохамеда Салема відбувся 12 липня -  саме в той день, коли пролунав вибух у мечеті Канул Іман Масджид у містечку Тіптон.

Бірмінгем охопили масові протести. На центральні вулиці напередодні вийшли кілька тисяч людей, які вимагали якнайшвидшого розслідування справ щодо вибухів поблизу мечетей, а також гарантій безпеки у мусульманських кварталах. В свою чергу, саму демонстрацію охороняли більше тисячі поліцейських.

Українцю підозрюваному у британських терактах закидають вбивство

Українцю підозрюваному у британських терактах закидають вбивство

Нагадаємо, що в п'ятницю поліція Вест-Мідленда оголосила про арешт двох українців, віком 22 і 25 років. Їх запідозрили у організації вибухів біля мечеті в Бірмінгемі.

Пізніше стало відомо, що затримані стажувалися в ІТ-компанії Delcam. Як повідомили у компанії, один з хлопців навчався у Великобританії вже 4 місяці, а інший – лише 2. Вони познайомилися на стажуванні.

Компанія Delcam спеціалізується на розробці програмного забезпечення і співпрацює з низкою європейських, зокрема українських вишів, тож охоче запрошує на стажування студентів з різних країн.

Своєю чергою в центрі країни, зокрема в Лондоні, відносно спокійно. Хоча звістка про те, що до терактів можуть бути причетні вихідці зі Східної Європи, зокрема з України, справила чимале враження на мешканців мусульманських районів Північного та Східного Лондона. Вони твердять, що не можуть збагнути, чим могли не сподобатися вихідцям зі Східної Європи. До слова, в Лондоні мусульманські квартали часто-густо межують з польськими та українськими.

Кореспондент Наталка Пісня

Наступна публікація