За рік тварин у зоні відчуження побільшало.

Кінокомпанія Living Planet Productions із Великої Британії проводить знімання в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС. Другий рік поспіль знімальна група відвідує територію в супроводі наукових співробітників ДСП "Екоцентр".

За словами начальника групи радіаційно-екологічного моніторингу "Екоцентру" Дениса Вишневського, під час минулорічної експедиції за допомогою фотопасток фахівці зафіксувала козулю, зайця, лисицю, рись та лося, а також натрапили на сліди сімейства вовків. Цього року кількість зафіксованих на фотопастки тварин збільшилась. "На цей раз моїм колегам вдалось відзняти зграю вовків, єнотовидну собаку, козулю та оленя благородного, які є характерними представниками місцевої фауни", – зазначив Денис.

ВідеоЧорнобильський курорт: у селах неподалік Чорнобиля збільшується кількість населення

Британці констатували зростання кількості тварин у зоні відчуження та планують нові візити в Україну для продовження проекту. Знімання Living Planet Productions в Чорнобильській зоні триватимуть до весни наступного року. Документальна стрічка вийде на телеекрани Британії у 2019 році і складатиметься з восьми серій. Вона познайомить глядачів із відродженням дикої природи, зокрема екосистем лісу, в умовах відсутності впливу людини.

Раніше на Київщині прикордонники та поліцейські виявили двох громадян Литви, які намагалися пробратися до зони відчуження біля Чорнобильської АЕС. 

Залиште свій коментар