Брудна російська нафта потрапила в українську трубу за 10 днів до того, як це помітила Білорусь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні не беруть проби з нафти.

Російська нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук опинилася в українській частині трубопроводу "Дружба" 8-10 квітня, ще за 10 днів до того, як про забруднення розповіла Білорусь. Про це повідомив голова Укртранснафти Микола Гавриленко в інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна".

"Результати по відібраним 21-23 квітня зразкам нафти прийшли до нас уже після 25 квітня. Виходячи з того, в яких точках нафтопроводу ми брали зразки, і враховуючи швидкість проходження нафти трубопроводом, ми дійшли висновку, що нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки, у кращому разі, потрапила в українську частину нафтопроводу приблизно 8-10 квітня 2019 року", — заявив Гавриленко.

За його словами, поки невідомо, якої якості була нафта, яку Росія постачала до ЄС до того, як про інцидент із забрудненням стало відомо широкому загалу, бо в Україні не беруть проби нафти щодо вмісту хлорорганіки.

Нагадаємо, 20 квітня білоруський концерн "Белнефтехім" заявив, що вимагатиме від російської "Транснафти" компенсації за експортування неякісної нафти. Там говорять про можливі збитки десятки мільйонів доларів через постачання неякісної нафти з боку Росії. Білорусь тоді призупинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії. Це відбувається на тлі відмови Москви підтримати пропозицію Мінська щодо збільшення майже на чверть тарифу на транзит територією Білорусі.

17 травня повідомлялося, що литовська компанія Orlen Lietuva повернула РФ два танкери із забрудненою хлорорганічними сполуками нафтою.

ВідеоКраїни одна за одною відмовляються від брудної російської нафти

Бо у ній підвищений рівень органічного хлору. Частина нафтогону між Україною та Словаччиною не працюватиме до врегулювання ситуації. Раніше приймати забруднену російську нафту на невизначений термін припинили Німеччина і Польща. Кажуть, якість продукту занадто низька. Сировину з такими показниками польські заводи переробляти не здатні.    

Країни одна за одною відмовляються від брудної російської нафти

Залиште свій коментар

Вибір редакції