Брюссель спростував чутки про вступ України в ЄС виключно у парі з Молдовою

Єврокомісар категорично спростував інформацію про нову умову ЄС щодо вступу України.

Європейський комісар з питань зовнішньої політики і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер в категоричній формі спростовує інформацію, раніше розповсюджену в деяких українських ЗМІ, про можливість вступу України в ЄС тільки в парі із Молдовою.

Про це вона заявила у вівторок, 8 грудня, в Брюсселі після закінчення зустрічі міністрів закордонних справ країн, що входять до складу учасників політики Східного партнерства.

"Я можу сказати дуже чітко: ми в Європейській Комісії ніколи не говорили нічого подібного. Я говорила дуже чітко і згадувала про це, коли ми були в Україні на саміті, який пройшов зовсім нещодавно: перш за все, Східне партнерство не для членства. Водночас воно залишає двері відчиненими ... Як я завжди казала - майбутнє неможливо передбачити. Обидві сторони - країни (партнери) і країни-члени ЄС повинні бути, дійсно, одностайні в цьому. Це - позиція, яка не має ніякого зв'язку з іншого країною. Сподіваюся, я була зрозумілою зараз", - сказала вона.

Як повідомлялося, в понеділок в українських ЗМІ з'явилася інформація про нову умову європейської сторони - вступ України в ЄС має відбуватися в парі з Молдовою. Газета посилається на одну із зустрічей високого рівня, на якій представники Єврокомісії повідомили українським дипломатам про цю умову.

У МЗС України висловили обурення дезінформацією в українських ЗМІ навколо переговорів з Європейським Союзом щодо угоди про асоціацію.

Тим часом, Президент України Віктор Ющенко переконаний, що 18 грудня в Загребі під час засідання Ради міністрів ЄС буде прийнято позитивне рішення про приєднання України до договору про Енергетичне співтовариство. "18 грудня, я переконаний, Україна стане членом Європейського енергетичного співтовариства", - сказав він.

Також Президент зазначив суттєвий прогрес, досягнутий Україною за останні 4 роки на шляху до євроінтеграції. Зокрема, йдеться про політичне рішення щодо підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Читайте також:

МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

Європа розчарована тим, що Україна бідна і корумпована

Українці не знають, що таке "ЄС"

Європа прогнозує обвал української валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: