Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Будемо негайно притягувати до відповідальності": Князєв засудив мілітаризацію громадських об'єднань

Він зазначив, що основні функції захисту громадян покладені на поліцію, а не громадські організації.

Громадські організації та об'єднання не мають права на мілітаризацію. Монополія на захист громадського правопорядку із застосуванням зброї належить Національній поліції.

Таку думку висловив голова Нацполіції Сергій Князєв, передає "Інтерфакс".

"Якщо ми будемо бачити з боку будь-якого громадського об'єднання порушення законодавства, ми будемо негайно залучати організаторів цих об'єднань до адміністративної або кримінальної відповідальності", - сказав Князєв.

Він додав, що функція охорони громадського порядку і безпеки покладена в основному на поліцію, а також Нацгвардію, Прикордонну службу, ЗСУ тощо. Усі інші організації не мають права бути мілітаризованими, і ця норма закону присутня у всіх країнах Європи. 

"Громадські формування, які згідно із законодавством мають право бути зареєстровані належним чином і виконувати відповідні функції, якщо вони не виходять за рамки своїх повноважень, - нехай працюють, будь ласка", - сказав голова Національної поліції. 

Нагадаємо, 28 січня в Києві відбувся марш та "заприсяження" членів організації, яка себе називає "Національні Дружини". Згідно з інформацією на Facebook-сторінці цього утворення, "Дружини" були створені на базі полку "Азов". Очолює їх колишній командир полку Ігор "Черкас" Михайленко. А на урочистій частині на території музею "Київська фортеця" був присутній народний депутат Андрій Білецький - також екс-командир полку "Азов".

ВідеоТСН спробувала дізнатись, кому підпорядковуються славнозвісні Національні дружини

Монополія на насилля є тільки в держави. Так міністр внутрішніх справ Аваков охарактеризував утворення так званих Національних дружин, які в неділю шокували українців демонстрацією своєї масовості. Тоді шість сотень молодиків демонстративно на Майдані вийшли прийняти присягу на вірність, але кому?

ТСН спробувала дізнатись, кому підпорядковуються славнозвісні Національні дружини

Громадська організація "Національні дружини" працює безкоштовно, без використання зброї і не на благо політичних сил. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції