Будинки для постраждалих від повені на Прикарпатті розберуть і продадуть

Постраждалих від повені у Західній Україні попередили, що їхні недобудовані хати будуть розбирати.

Двадцять родин, які постраждали від повені у місті Галич на Прикарпатті, отримали "листи щастя". Ось-ось вони мали справити входини у свої вже на 80 відсотків зведені нові оселі. Але їх попередили, що будинки розбиратимуть - насамперед демонтують сантехніку, котли і дахи. Знімуть і продадуть, щоб розрахуватися з постачальниками за будматеріали.

У серпні минулого року влада урочисто заклала наріжний камінь під майбутні будиночки для потерпілих внаслідок повені. Тоді крайнім терміном для входин називали 15 листопада 2008 року.

Та ще й досі будинки навіть не добудували, а тепер галичан попередили – у ще не зданих новобудовах незабаром познімають газові котли, батареї, сантехніку, навіть дахи. Бо підрядників "підпирають до стінки" постачальники будматеріалів – погрожують судами за борги у майже півтора мільйона гривень.

Чиновники пояснюють, що так сталося, бо ці будинки зрештою виявилися дорожчими, ніж порахували попервах. На гроші, нещодавно виділені урядом для погашення боргів за відновні роботи, ці підрядники розраховувати не можуть. Бо будинки зводили за компенсації самих потерпілих і так звані "спонсорські гроші" - Житомирщини та Донеччини, зокрема.

Та Житомирська і Донецька області не можуть більше дати грошей, бо у них у самих є проблеми з бюджетом. Тому залишається сподіваємось на кошти з благодійного фонду Кабміну.

Підрядники готові чекати на гроші не більше місяця. Відтак підуть розбирати щойнозведені хати. Люди із жахом думають про зиму, кажуть, ще однієї в аварійних будинках - просто не переживуть.

Читайте також:

Люди вимагають компенсації за повінь

Повінь в Україні пошкодила майже 25 тисяч будинків

На Прикарпатті виплатили компесації постраждалим від повені

Чи отримали потерпілі від повені належну компенсацію?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: