Будинки в Україні тріщать

Перші багатоповерхівки дедалі ближче наближаються до граничного терміну експлуатації.

Будівництво багатоповерхівки (Фото: www.shev.gov.ua)
В Україні час замінювати багатоповерхівки. (Фото: www.shev.gov.ua)
Перші багатоповерхівки дедалі ближче наближаються до граничного терміну експлуатації. Занедбані комунікації - лише половина проблеми. Трубам по 35 років, тож і будинкам не менше. Перші багатоповерхівки дедалі ближче наближаються до граничного терміну експлуатації. Щороку ймовірність надзвичайної ситуації зростає, і разовими методами проблеми не вирішити.

Чи зможе ситуація в Дніпропетровську повторитися в інших містах? Скільки ще потенційно небезпечних приміщень? В одному Києві - більше сотні будинків в аварійному стані, по Україні - тисячі.

Мешканці одного з будинків намагаються не помічати купу дротів, грюкіт інструментів та навалу ремонтників. Ось лише до щілини в будівлі звикнути ніяк не вдається.

Дев'ятиповерхівка просто на очах розвалюється навпіл. Тріщина з'явилася, щойно поруч забили палі під новий будинок. Поки робітники мовчки зшивають метал, у голосах людей звучать металеві нотки.

Тиск у стінах вимірюють сейсмологічними датчиками. Їх встановили на кожному поверсі. Людей запевняють - уже з тиждень все спокійно. Але ж вуха не надуриш. Мешканці щоночі чують - тріщить.

Під будинком час від часу курсують представники влади. Ось лише після трагедії в Дніпропетровську чиновники скупі на коментарі.

Мешканці цього будинку звикли жити під градусом. Їхня п'ятиповерхівка просідає. Але рятувати з потопельного човна ніхто не квапиться.

У науково-дослідному інституті металевих конструкцій без роботи не сидять. Будинки просто тріщать по швах. Гіпотетично кожен дім може простояти сто років, якби не стихійне будівництво.

Юрій Степанович очам не вірить: щороку кількість непрофесійних проектів лише зростає. Нові будівлі зводять на небезпечно близьких відстанях від старожилів. Від такого сусідства найнебезпечніше панельним висоткам. Може спрацювати принцип доміно.

Лише по Києву, за скромними підрахунками, більше сотні аварійних будинків. В Україні таких, неофіційно, тисячі. Їхні мешканці живуть на порохових діжках, і лише гадають, коли спалахне дріт.

ВідеоБудинки тріщать

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: