Будинок, авто, нова амбулаторія: як заохочують лікарів до роботи у сільській місцевості

Дата публікації
Перегляди
1168
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Будинок, авто, нова амбулаторія: як заохочують лікарів до роботи у сільській місцевості

Фото: УНІАН

У віддалених населених пунктах лікарів катастрофічно бракує.

В Україні загалом майже 23,5 тисячі сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів. У сільській місцевості та невеликих містечках - близько 8-ми тисяч. Але і цих катастрофічно бракує. Особливо у віддалених населених пунктах. Наприклад, на Чернігівщині лікаря собі шукають уже років зо 10. А от на Кіровоградщині терапевтку знайшли через соцмережі – умовляли майже рік.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чернігівщина

Олександр Ященко виконує обов'язки старости села Чорнотичі на Чернігівщині. Громада обіцяє купити для сімейного лікаря, що зголоситься перебратися сюди, вмебльовану хату - заїжджай і живи.

"Зобов'яжемо цього лікаря певну кількість років відпрацювати. А тоді тільки дати приватизацію будинку. Щоб він залишився у нас робити", - пояснює староста.

Лікар потрібен, щоб обслуговувати це та ще кілька сусідніх сіл.

Без лікаря тут уже років з 10. У старенькій дерев'яній амбулаторії, раптом що, зарадити можуть хіба  фельдшерка та медсестра. Аби отримати фахівця, місцеві зверталися навіть до профільних вишів та управління охорони здоров'я. Кілька років тому сюди приїжджали інтерни, але залишатися не захотіли.

Крім житла, лікарю нині обіцяють і новеньке службове авто. Приблизну зарплатню вже підрахували.

"За умови, що лікар підпише 1800 декларацій з пацієнтами, він отримуватиме до 15 тисяч гривень", - каже головний лікар Соснинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Руслан Літвінець.

А прийматиме недужих уже в новій амбулаторії. Вона майже готова. Там буде і високошвидкісний Інтернет. Місцеві сподіваються, що лікар невдовзі знайдеться.

"Купити" лікаря: як заохочують медиків до роботи у сільській місцевості

"Купити" лікаря: як заохочують медиків до роботи у сільській місцевості

Кіровоградщина

В селі Дмитрівка неподалік Кропивницького у щойно відремонтованій амбулаторії кілька місяців працює молода лікарка Юлія Ягодінова. Жінку через соцмережі особисто знайшов Руслан Пушкаренко, який очолює Центр первинної медико-санітарної допомоги. Він був дуже наполегливим. Бо, щоби погодилася працювати, лікарку вмовляв рік.

"Ми домовились із сільськими головами про те, що вони нададуть житло, нададуть соціальні гарантії у вигляді премії 100-відсоткової. Підйомних 30 тисяч", - розповів він.

Пропонували і будинок. Але жінка вже мала житло в сусідньому містечку.

Знайшов Руслан Пушкаренко терапевта у ще одне сусіднє село. Той уже оселився у власному будинку.

"По сільським міркам хата нормальна. І далі місцева влада обіцяє тут ремонт і воду провести", - каже лікар-терапевт Віталій Туравєєв.

Загалом, усілякими вигодами та вмовляннями в район переманили шістьох фахівців. Тут упевнені, що головно - бути наполегливими і не чекати, доки лікар відгукнеться. А самим активно ставати медичними рекрутерами.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1168
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація