Будівництво в Києві руйнує оселі

Кияни, будинок яких майже зруйновано, намагаються змусити мерію надати їм нові квартири. Вони пікетують мерію й погрожують голодуванням.

Цілодобовий пікет під стінами Київської міськдержадміністрації влаштували мешканці одного зі столичних будинків. У такий спосіб вони хочуть змусити владу надати їм нові квартири. Адже їхній будинок номер 120-А на вулиці Жилянській фактично розвалився місяць тому. Якщо їм не допоможуть, люди готові вдатися не лише до цілодобових пікетів, але й до голодування.

На сьогоднішню сесію пікетувальники покладали останні надії. Прийшли сюди з дітьми. Коли дізналися, що їхнє питання знято з порядку денного, вирішили чергувати тут цілодобово.

Лише ненадовго покинула пікет родина Новицьких. Вони щодня навідують напівзруйновану оселю.

У самих квартирах люди воліють надовго не лишатися. Бояться, що на голову впадуть бетонні плити. Стіни й далі руйнуються.

У своїй біді люди винуватять будівельників. Вони мали укріпити фундамент старого будинку, і тільки потім проводити поруч із ним бурові роботи. Але про це ніхто не потурбувався.

Порушення технологій будівництва, яке ведеться поруч, стало причиною аварії. Це вже встановила спеціальна комісія Київради. Водночас місцеві мешканці кажуть, що перед тим, як будинок тріснув, вони чули 2 удари по стіні. Там зараз навіть лишився слід.

Поки люди живуть у готелі, міське керівництво пропонує знести аварійну споруду, землю продати, а проблему відселення людей покласти на майбутнього інвестора. Зробити це міський голова доручив до листопада. Утім, це ще не означає, що всі одразу переїдуть до нових квартир.

Де увесь цей час житимуть 35 родин із будинку на Жилянській - невідомо. Наразі вони залишаються в готелі. Кажуть, тут можна хіба що спати. Готувати та прати - ніде. Навіть за звичайний електрочайник їх сварить адміністрація готелю. Від харчування всухом'ятку, каже Світлана Новіцька, її дітям уже зле.

Проте вибиратися звідси люди не збираються. Бояться, щойно перейдуть до якогось гуртожитку - там і залишаться. Без обіцяних квартир. Погрожують повернутися до своїх аварійних квартир, якщо їх викидатимуть із готелю силоміць. А наразі вирішили ще й установити чергування біля мерії, поки їхню проблему не вирішать. До них долучилися мешканці ще одного аварійного столичного будинку. Експерти кажуть, таких у Києві не один десяток.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: