Будуть непоправні наслідки: в МЗС відреагували на заяву Білорусі про російський Крим

Будуть непоправні наслідки: в МЗС відреагували на заяву Білорусі про російський Крим

Фото: УНІАН

В МЗС України ще сподіваються, що позиція Білорусі щодо Криму не зміниться.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву речника білоруського МЗС Володимира Макея про те, що Крим є російським. У Міністерстві зазаначили, що на Мінськ чекатимуть непоправні наслідки у міждержавних відносинах у разі визнання півострова російською територією. 

Про це повідомляє агентство Укрінформ з посиланням на прессекретаря МЗС України Олега Ніколенка.

Під час інтерв’ю одному з російських агентств очільник МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що "Крим є зараз російською територією". Проте одразу додав, що позиція Білорусі щодо півострова залишається такою, якою і була.

На таке висловлювання звернули увагу в Міністерстві закордонних справ України. Прессекретар МЗС наголосив, що відповідь на це буде миттєвою.

"Зміна підходу Білорусі для де-юре визнання тимчасово окупованого Криму територією Росії призведе до непоправних наслідків для українсько-білоруських відносин", — повідомив Ніколенко.

Проте у Міністерстві все ще сподіваються, що офіційний Мінськ "віддає собі звіт в питанні приналежності Криму і не буде допускати кроків, що суперечать нормам міжнародного права".

За словами Ніколенка, МЗС виходить з того, що "офіційно, як і раніше, Білорусь підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах".

Читайте також:

  • Через наплив мігрантів на польсько-білоруському кордоні та загрозу їхнього проникнення до України МВС посилює охорону кордону з Білоруссю.
  • На кордоні Білорусі продовжують збиратись мігранти: в Польщі вважають, що за діями Лукашенка стоїть Москва.
Наступна публікація