"Була температура": українка розповіла про щеплення вакциною CoviShield в ОАЕ

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Була температура": українка розповіла про щеплення вакциною CoviShield в ОАЕ

Фото: Associated Press

До україни доправили пів мільйона доз індійської вакцини.

Пів мільйона доз індійської вакцини CoviShield проти коронавірусу напередодні доставили до України. Препарат розвезуть по регіонах і одразу почнуть перший етап вакцинації. 

Що це за вакцина та що про вакцинацію розповіла українка, яка ввела препарат в ОАЕ, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Аліна Кириліна із Запорізької області живе і працює в Об’єднаних Арабських Еміратах. Вона вже зробила щеплення вакциною від коронавірусу індійського виробництва. "Я працюю в авіації і нещодавно зробила собі щеплення. Вакцина AstraZeneca, що вироблена в Індії. Тут весь процес дуже організований: забронювала собі спот і буквально через два дні мене запросили на саму вакцинацію", - розповіла дівчина. 

Аліна розповіла, що безпосередньо перед вакцинацією її запитали про алергії та хронічні захворювання. Крім того, пояснили, яка може бути реакція організму на препарат. "Медсестра мені все пояснила і сказала, що робити, якщо виникає якесь загострення, наприклад, підвищення температури тіла або лихоманка. З обічних ефектів в мене була температура десь два дні. Піднімалася до 38,5. Зараз себе почуваю нормально, хвіст не виріс", - каже дівчина. 

Вакцина, якою щепилася Аліна, така ж, що привезли до України. CoviShield - це індійський аналог вакцини AstraZeneca. Минулого року шведсько-британська компанія уклала угоду з Індійським інститутом сироваток на виробництво своєї вакцини від коронавірусу за ліцензією. Інститут - один зі світових лідерів з виробництва вакцин. Утім, в Індії препарат отримав іншу, торгову назву – CoviShield.

До України доставили пів мільйона доз вакцини проти коронавірусу

До України доставили пів мільйона доз вакцини проти коронавірусу

У випадку з вакциною компанія, що її розробила, суворо все контролює. "Це не так, що виробник з субстанції, з міжнародної патентованої назви почав робити свої ліки. Це обов’язково контролюється тим виробником, який почав і який технологію свою дав на трансфер", - пояснив доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко.

До того ж препарат, який роблять за ліцензією, має пройти ті ж дослідження, що й оригінальний. "Зокрема, контроль якості, безпечності. Є таке поняття як біоеквівалентність: визначається, чи препарат еквівалентний тому препарату, який був першим", - каже фахівець.

Препарати мають різну назву лише через маркетинг.. Подібних випадків у фармацевтиці сотні. "Тобто торгівельна назва – це лише для того, щоб просувати той чи інший препарат на ринку під своєю маркою", - розповів Костянтин Косяченко.

До Україну доставили пів мільйона доз вакцини CoviShield. Їх вистачить для того, щоб щепити 250 тисяч осіб. Препарат розділять по регіонах і перейдуть до першого етапу вакцинації. Насамперед щеплення отримають лікарі, які працюють з хворими на коронавірус пацієнтами.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація