Булінг та їжа з тарганами і волоссям: перевірка скандального реабілітаційного центру в Одесі підтвердила знущання з дітей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Діти живуть в умовах, наближених до в’язничних.

Представники українського омбудсмена Людмили Денісової провели перевірку у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області і виявили численні порушення прав підопічних.

Про це повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

"Групою зафіксовано задовільний стан ремонту в установі та рівень забезпечення необхідним побутовим інвентарем. Проте замість отримання реабілітації, діти, які не вчинили правопорушень, безпідставно перебувають в умовах значно гірших, ніж у звичайних школах-інтернатах. В установі діти живуть в умовах, наближених до тюремних", - йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, діти не мають можливості користуватися мобільними телефонами, інтернетом та кишеньковими коштами. Ті вихованці, які мають власний телефон, можуть телефонувати рідним лише раз на тиждень протягом 15 хвилин.

"Діти, які навчаються за межами установи, безпідставно зазнають щоденних обшуків на предмет “заборонених речей”, - додали правозахисники.

До того ж був зафіксований незадовільний стан харчування в установі. Більшість дітей скаржилась на їжу з тарганами, волоссям, що знайшло своє підтвердження на момент перевірки. Діти позбавлені можливості отримувати будь-які передачі від родичів, а також відправляти будь-яку кореспонденцію з установи, зокрема, і заяви про злочини до поліції.

"Зафіксовано численні випадки булінгу дітей, як з боку адміністрації, так і з боку інших дітей, на які не реагує керівництво. Крім того, грубо порушується приватність дітей. Адміністрація установи спостерігає за дітьми під час прийняття душу. Прийняття душу та заміна одягу безпідставно обмежується до 1 разу на тиждень, а діти взагалі позбавлені можливості носити свої власні речі, а змушені носити одяг, який видають", - зазначили у прес-службі.

Водночас були зафіксовані численні скарги дітей на незадовільний стан медичної допомоги та примус до відвідання недільної церковної школи, що суперечить ст. 35 Конституції України. Їх позбавляють прогулянок навіть у найближчому парку, які до недавнього часу ще були. До дітей застосовуються покарання у вигляді фізичних вправ.

Окрім цього біля воріт постійно чергує машина муніципальної охорони, а охоронці заходять до приміщень ЦСПР.

Наразі у відомстві готують докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями, який буде спрямовано до голови Одеської міської ради Геннадія Труханова.

Нагадаємо, раніше навколо одеського центру для реабілітації розгорівся скандал – емоційний допис про умови там розмістила у соцмережах співробітниця місцевої поліції Зоя Мельник.

ВідеоВ'язниця для дітей: користувачів Інтернету обурив допис про знущання в одеському центрі реабілітації

Емоційний допис про умови в одеському центрі реабілітації розмістила у соцмережах співробітниця місцевої поліції. Допис спричинив справжній скандал. Тож тепер заклад чекають перевірки, а його керівництво - виправдовуючись - навіть пустило туди журналістів. 

В'язниця для дітей: користувачів Інтернету обурив допис про знущання в одеському центрі реабілітації

Залиште свій коментар

Вибір редакції