Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бурштинові війни. Місцеві розкрили схеми, за якими працює мафія на Рівненщині

Місцеві старателі не проти легалізації бізнесу, навіть навпаки - бо хочуть мати гарантії захисту від бандитів.

Мешканці села Єльне, де цього тижня "бурштинова мафія" влаштувала розбірки зі стріляниною, бояться говорити на камеру, бо знають: "бандити", які приїжджали, – спалять хати та вб'ють, йдеться у сюжеті ТСН.Тиджень.

За словами місцевих, їхні сусіди з селища Рокитне хотіли не лише працювати на паях єльненців, а ще й отримувати частку з видобутку місцевих селян.

Відео Бурштинова лихоманка набирає обертів, вже дійшло до жертв

"Вони беруть з людей гроші – з району – їм платять чи 100, чи 200, чи 500 доларів. І приїжджають на нашу територію. Люди чужі. Ми питаєм: "Від кого?" Вони кажуть: "От Смичка Валєри". Там такі є бандіти, Шершень. Ще ми їх не чіпали – вони мили помаленьку, мили. Тепер вони поставили ультиматум, що будем платити і ми, місцеві", - розповіли старателі.

Вперше ТСН.Тиждень голосно заявив про цю проблему майже рік тому, але на законодавчому рівні зрушень – ще й досі жодних. Тому бурштинова мафія на Рівненщині не просто існує, а процвітає і працює в кооперації з правоохоронцями.

Проти неї вже об'єднуються такі села, як Єльне. Їх у народі прозвали "бурштинові народні республіки", в яких давно вже живуть за своїми законами.

"Вночі зараз роблять ті, хто робить з "кришею", бо їм треба, щоб їх менше бачили люди. Люди, що без "криші", роблять вдень, тому що вони роблять по своїм схемам", - розповів інформатор ТСН.

Фотогалерея У Мережі активісти показали вражаючий незаконний видобуток бурштину сотнями людей (12 фото)

Країна втрачає чималі гроші. Щодня в кишенях мафії "осідає" $ 200 тис., а це 19 млрд грн за рік. На ці гроші можна подвоїти весь освітянський бюджет країни, зокрема вдвічі підвищити виплати усім вчителям, студентам та вузівським викладачам. І покладів у тих краях – на десятки років. Їх уже називають Об'єднаними Поліськими Еміратами.

Примітно, що місцеві старателі не проти легалізації бізнесу, запевнив інформатор, навіть навпаки: "Кожен з тих, хто заробляє по 1000 доларів там, вони абсолютно готові покласти половину в бюджет, але за умови, що їх ніхто там не буде чіпати і що не прийде завтра дядько з широким гаманцем і їх прожене звідти".

Кореспондент ТСН Руслан Харченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції