"Бурштиновій" мафії завдано удар, але вона не ліквідована. Луценко розповів про ситуацію на Рівненщині

Підозрювані, серед яких є "перевертні у погонах", наразі знайомляться з матеріалами справи.

У Рівненській області триває боротьба із "бурштиновою мафією", яка є одним із пріоритетних завдань для прокуратури.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомили у прес-службі ГПУ.

"На жаль, я не можу сказати, що операція остаточно покінчила з "бурштиновою мафією". Наразі, за нашими оперативними даними, цій мафії був завданий удар, але вона не ліквідована... У кримінальному провадженні від 14 лютого 2017 року стосовно злочинної організації з незаконного видобутку бурштину-сирцю оголошено про завершення досудового розслідування і відкрито матеріали справи шістьом підозрюваним", - наголосив він.

За словами генпрокурора, серед них: колишній заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик, старший оперуповноважений з особливо важливих справ відділу контррозвідки управління Служби безпеки України в Рівненській області Вадим Федорук, екс-керівник Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області Вадим Топольський, колишній співробітник Управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Житомирської області Гаврилюк і відсторонена слідча слідчого управління ГУ Національної поліції в Рівненській області Дубінецька, а також колишній начальник Дубровицького відділу Сарненської місцевої прокуратури.

Згідно з прогнозом Луценка, ознайомлення з матеріалами справи має бути завершене в районі першої декади травня.

"За час проведення досудового розслідування проведено 183 обшуки, під час яких виявлено 162 тисячі доларів, 4700 євро, 95 тисяч гривень, 33 тисячі білоруських рублів, коштовності з золота, зброя, бурштин різних фракцій, засоби для добування бурштину, чорна бухгалтерія та схема розподілу коштів. За результатами досудового розслідування діяльності злочинної організації з незаконного видобутку бурштину-сирцю в Рівненській області до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, стосовно 25 осіб суди винесли обвинувальні вироки", - розповів генпрокурор.

Зокрема, зазначив Луценко, 12 так званих бригадирів визнали свою провину, є засудженими і дали свідчення проти організаторів цієї оборудки, крім того було засуджено 13 "низових старателів", які також підписали угоду зі слідством.

Окремо він також обурився, що копачі встановлюють власні блокпости, а місцева поліція виїжджає на місце видобутку бурштину лише після дзвінка з прокуратури.

"Ідеться про "бурштинову" столицю Клесів. Поставити блокпост, перекривати трасу за те, що взяли одного з бригадирів під "дахом" однієї з політичних фракцій обласної ради – це ставить дуже серйозні запитання до діяльності всього правоохоронного блоку", - заявив очільник ГПУ.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко у Рівному представив нового прокурора області Богдана Подубинського, який замінив на посаді Олега Соболя. Останнього, своєю чергою, було переведено у Чернівецьку область.

Залиште свій коментар