Буш нагадав Києву і Москві про наслідки перебоїв постачань газу зимою

США сподіваються, що Москва і Київ "взаємовигідно" вирішать газову суперечку.

США сподіваються, що Москва і Київ знайдуть взаємовигідне рішення в газовій суперечці і просять сторони не забувати про важливість безперебійних постачань газу для світових енергетичних ринків, йдеться в заяві президента США Джорджа Буша, поширеній у зв'язку з тим, що РФ припинила постачання газу Україні через відсутність контракту на 2009 рік.

"Ми сподіваємося, що Росія і Україна зможуть вирішити суперечку про схеми постачань газу взаємовигідним чином", - зачитав заяву Буша представник Білого дому Гордон Джондро.

"Ми закликаємо обидві сторони пам'ятати про гуманітарні наслідки будь-яких перебоїв постачань газу під час зими... Безперервні, засновані на ринкових принципах, постачання газу в Україну і до Європи є умовою стабільності регіональних і глобальних енергетичних ринків", - сказав Джондро.

"Газпром" у четвер повністю припинив постачання газу Україні у зв'язку із закінченням терміну контракту. При цьому Росія продовжує в повному обсязі постачати газ до Європи.

Київ напередодні заявив, що у зв'язку з припиненням постачань не може гарантувати транзит до Європи, проте пізніше оголосив, що забезпечить постачання газу європейським країнам відповідно до зобов'язань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: