Бутильована вода небезпечніша за водогінну

Що робити українцям, якщо якість питної води з водогонів залишає бажати кращого, а купувати воду в бутлях небезпечно для здоров'я?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 80% захворювань у світі спричиняє неякісна питна вода та брудні водогони.

Україна за станом водойм і очисних споруд серед 122-х країн світу знаходиться на 96 місці. А за рівнем захворюваності на гепатит А – одне з перших місць в Європі.

Фахівці відділу контролю якості води у Санепідемстанції говорять, що найбільш небезпечною є вода, що довго застоюється в трубах, тому радять зранку вмикати кран на 10-15 хвилин і спускати першу воду. Щоб позбутися запаху хлору достатньо дати воді відстоятися годину.

Дослідження київської води, проведене ТСН, показало, що м'якість її складає 3 одиниці (максимально допустима твердість – 7), лужність та вміст хлоридів у нормі, важких металів не виявлено. За даними головного санітарного лікаря столиці, шкідливих речовин у водогінній воді Києва немає.

Втім це не вберігає від отруєнь. Щоб не отримати проблеми зі здоров'ям, українці купують бутильовану воду. Однак, як кажуть фахівці, вона може бути ще більш небезпечною через вміст консервантів та стабілізаторів.

За словами міністра житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, система централізованого водопостачання на сьогодні фактично не в змозі підготувати питну воду тієї якості, яку можна пити, і головне - доставити її по застарілій системі водопостачання.

Ремонт всіх водогінних труб зробить воду, яка ними постачається до споживачів, золотою. Тому міністерство ЖКГ вирішило запровадити локалізовані системи доочисти води, що встановлюються на виході з водогону до будинку. За словами Кучеренка, це обійдеться "дешевше в десятки чи й сотні разів". Проте грошей на це нововведення у бюджеті немає.

ООН поставила за мету до 2015 року удвічі скоротити кількість людей, що не мають доступу до якісної питної води. Для вирішення проблем із водою буде розроблений масштабний проект, за яким у світі виділяється 100 мільйонів євро. Частину з них отримає й Україна, якщо інспектори ООН будуть впевнені у цільовому використанні коштів.

Докладніше про якість води, яку ми п`ємо, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Підвищення тарифів на ЖКГ у Києві перенесли на наступний тиждень

Київ затопило нечистотами

Більша частина Луганська залишилася без води

Весняні овочі: перевірка на нітрати

ВідеоЯкість питної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: