Бюджетні місця, творчі заліки та сільський коефіцієнт. Міносвіти відзвітувало про вступну кампанію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами міністра, заліки не впливали на середній бал під час вступу.

Бюджетні місця при вступній кампанії цього року отримали три чверті випускників за першим та другим пріорітетом.

"Майже 60% вступників зараховано на бюджет за першою пріоритетністю, а 16,4% – за другою. Система конкурсу дає нашим студентам навчатися саме в омріяних вишах, а не йти визначеним шляхом в університет, якому надано держзамовлення", – повідомила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Статистика свідчить, що зменшення кількості заяв, які вступник може подати на бюджет, не зашкодило абітурієнтам вступити у виші. Однак, на окремі спеціальності був встановлений поріг 150 балів.

"Як показала практика широкого конкурсу, за всіма спеціальностями медичного спрямування – незалежно від того, чи був на них встановлений поріг чи ні – прохідний бал перевищує 150", – повідомила Гриневич.

Стосовно проведення творчих заліків замість конкурсів, Гриневич зауважила, що заліки не впливали на середній бал під час вступу.

"Просто університет мав можливість перевірити творчі здібності вступника і вирішити, зможе він навчатися чи ні. Решта конкурсу відбувалася за результатами ЗНО. Як результат, спостерігаємо зростання прохідного балу для вступу", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, суттєво збільшився прохідний бал на спеціальність "Журналістика". Минулого року на цю спеціальність проходили вступники з середнім балом 154, цього року мінімальний прохідний бал вступника для всіх вишів – 186.

Зміна коригувальних коефіцієнтів вплинула на збільшення сільського коефіцієнту на аграрні спеціальності та на заяви з другою пріоритетністю.

"Частка дітей з села, що отримала місце держзамовлення, відносно відсотку тих, хто використав сільський коефіцієнт, становить 33%", – зауважила Гриневич.

Також на 63,5% зросла кількість зарахованих вступників, що скористались галузевим коефіцієнтом та були зараховані у виші. Торік їх було 9386, а цього – 15348.

Нагадуємо, що загалом 2018 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення становить 167 тисяч 16 місць. З них 152 тис. 956 місць – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.

ВідеоУ Тернополі студентка педагогічного вишу вступала на магістратуру у весільній сукні

На іспит дівчина прийшла із нареченим просто із РАЦСу. Молодят супроводжували також четверо свідків шлюбної церемонії. На порозі університету їх зустріла уся приймальна комісія. Утім, на екзамен пропустили саму лише наречену. Дівчина у фаті склала іспит на відмінно.

У Тернополі студентка педагогічного вишу вступала на магістратуру у весільній сукні

Вибір редакції