Бюджетні місця розподілено

Бюджетні місця на стаціонар у більшості університетів уже розподілили. Кількість апеляцій невдоволених на чверть зменшилася.

Абітурієнт Львівського університету
УНІАН
В університетах та Міносвіти кажуть, що нині на результати вступних іспитів скаржаться менше.
Бюджетні місця на стаціонар у більшості університетів уже розподілено. В міносвіти переконують, що вступна кампанія триває на високому рівні: в університетах приймають студентів за сертифікатами зовнішнього тестування. Незадоволених стає менше, кількість апеляцій знизилась приблизно на чверть відсотка.

Тихі й порожні коридори престижних столичних вишів говорять про те, що закінчився перший етап вступу до них. Залишилися лише контрактники та заочники, а також, вступатимуть ще до навчальних закладів 1-го та 2-го рівня акредитації.

В університетах невеличка пауза перед другою хвилею вступу. Вона розпочнеться у середині серпня, після того, як переведуть дух абітурієнти, які не протиснулися на бюджет.
В’ячеслав Брюховецький - президент Києво-Могилянської академії - отримує листи з подібним текстом: хочу довести до вашого відома , що абітурієнти бачили на руках деяких вступників вже заповнені тести, - кілька рядків листа невдоволеної мами. Президент Києво-Могилянки каже, такі листи не новина під час вступної кампанії. Пишуть їх зазвичай ті, хто провалив іспити, або не згоден із рішенням апеляційної комісії.

Тим, хто не вступив і апеляцію відхилили, засмучуватися рано. Якщо ви справді не погоджуєтеся з оцінкою - пряма дорога до Міносвіти. Там пишаються, що цього року їм довелося розглядати лише один такий випадок.

У провідних столичних вишах зауважують: абітурієнти вже краще обізнані у своїх правах. Тому, скаржаться в апеляційних комісіях, доводиться переглядати купу слабких робіт. У Могилянці вирішили з цим боротися кардинально. За повторний розгляд роботи беруть заставу в півсотні гривень. Переміг - забираєш гроші і стаєш студентом. Але таких обмаль, і не лише в Могилянці.

Побоювання в Міносвіти були й із приводу зовнішнього тестування. Кажуть, що це лише етап, а не система. Тому під час вступної кампанії могли бути суб’єктивні чинники, через які то завищували, а то й занижували вагомість сертифікатів тестування. Більшість проблем зникне, переконують в Міносвіти, коли тестування стане загальним.

Працівники вишів однозначно не наважуються поки сказати - потрібен сертифікат чи ні. Діють за приказкою
"Життя покаже”. А поки приймають сертифікати у абітурієнтів. Тільки зі своїми "але". У Києво-Могилянській академії сертифікат визнають, якщо з того самого предмету під час тесту в академії абітурієнт набрав половину можливих балів. А в "КПІ" є ще і свій незалежний від приймальної комісії центр тестування.

ВідеоВступна кампанія завершилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: