Бюлетені на місцевих виборах будуть довжиною більше метра

На одного українського виборця припадатиме в середньому 5-9 бюлетенів, залежно від того, де він проживає. Для всіх бюлетенів може навіть не вистачити місця у виборчих скриньках.

Місцеві вибори цьогоріч вирізнятимуться низкою технічних труднощів через велику кількість і розмір бюлетенів.

Як повідомили в Комітеті виборців України, за підсумками реєстрації кандидатів вже очевидно, що в багатьох регіонах довжина бюлетенів на окремих видах виборів буде більшою ніж 1 метр.

Через це у виборчих скриньках (особливо переносних) може не вистачити місця для всіх бюлетенів, оскільки виборчим законодавством передбачена фіксована кількість скриньок на кожну дільницю.

На одного українського виборця припадатиме в середньому 5-9 бюлетенів, залежно від того, у якому населеному пункті він проживає. Приміром, у Львові виборець отримає 5 бюлетенів – два до обласних рад, два до районних і список кандидатів на мера міста. У селах до вже названих списків додадуться ще селищні ради і ще один голова.

"У деяких регіонах є міста, що входять до складу районів інших міст (Щастя і Олександрівка в Луганській, Моспіно в Донецькій областях) - там виборці отримають комплект з 10 бюлетенів", - повідомила прес-служба КВУ.

Розібратися з цією проблемою пересічному виборцю буде дуже непросто, прогнозує виконавчий директор КВУ у Львівській області Оксана Дащаківська.

"Це означає, що люди не обізнані, можуть недоотримати певну кількість бюлетенів, які згодом можуть використати за певного кандидата чи політичну партію. Це і є основною загрозою", - пояснила вона.

Загрозливим є і те, що бюлетені матимуть мінімум захисту, бо друкуватимуть їх на замовлення місцевих виборчих комісій і на місцевих друкарнях, додала представниця КВУ. Єдиним захистом фактично буде печатка комісії, зазначила Дащаківська.

Як відомо, 31 жовтня в більшості регіонів України відбудуться вибори до місцевих органів влади. Вибори відбудуться майже в усіх регіонах, окрім Києва та Тернопільської області, де раніше місцева влада була переобрана достроково.

Читайте також:

Комуністи: кандидат у мери Макіївки помер через політичний тиск

Тягнибок заперечив, що його фінансує Партія регіонів

У Донецьку опозицію і союзників ПР не допустили до складу виборчкомів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: