БЮТ блокуватиме прийняття в Раді змін до закону про вибори

Політсила має намір застосувати "політичні, парламентські, юридичні" заходи, щоб не допустити прийняття змін.

Блок Юлії Тимошенко має намір не допустити прийняття Верховною радою законопроекту №6004, що передбачає скасування необхідності присутності 2/3 членів виборчої комісії на засіданні.

Про це 2 лютого сказав заступник голови фракції БЮТ Андрій Портнов.

"Будемо застосовувати завтра (3 лютого) всі заходи - політичні, парламентські, юридичні, - щоб не допустити прийняття такого законопроекту", - сказав він.

При цьому Портнов чітко не відповів на запитання, чи буде БЮТ вдаватися до блокування трибуни Ради.

На думку депутата, законопроект №6004 не може бути прийнятий Радою, тому що порушує основний принцип виборчого процесу - принцип рівності кандидатів.

Портнов нагадав, що відповідно до чинного закону, виборчі комісії у разі проведення другого туру виборів формуються за принципом 50 на 50 від обох кандидатів, що пройшли в другий тур.

"Разом із цим наші опоненти пропонують, щоб у них була можливість в односторонньому порядку припиняти повноваження членів виборчкомів від одного з кандидатів і доформовувати ці комісії за рахунок подань голів місцевих рад, які фактично сьогодні контролюються або на сході Партією регіонів, або у всій іншій країні за деякими виключеннями президентом Ющенком", - прокоментував парламентарій положення законопроекту.

Крім цього, Портнов нагадав, що відповідний проект закону не пройшов розгляд до другого читання в профільному комітеті, а депутати внесли до нього більше ніж 200 виправлень.

Як повідомлялося, Рада на позачерговому засіданні в середу розгляне внесення змін до закону "Про вибори президента".

До порядку денного внесено тільки один законопроект - №6004, що передбачає виключення з виборчого закону норми, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як 2/3 її складу.

28 січня Рада прийняла відповідний законопроект у першому читанні.

Нагадаємо, 3 лютого народні депутати з фракції Партії регіонів заблокували президію і трибуну парламенту.

Група народних депутатів від Партії регіонів чергувала вночі в сесійній залі, і з 8 ранку вони заблокували трибуну, президію ВР, а також частину входів до зали.

Читайте також:

БЮТ не визнає результати другого туру в разі зміни закону про вибори

Депутати позачергово зберуться в середу для зміни закону про вибори

Регіонали позачергово зберуть Раду, щоб змінити закон про вибори

ВідеоБЮТ блокуватиме прийняття змін до закону про вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: