БЮТ блокуватиме прийняття в Раді змін до закону про вибори

Політсила має намір застосувати "політичні, парламентські, юридичні" заходи, щоб не допустити прийняття змін.

Блок Юлії Тимошенко має намір не допустити прийняття Верховною радою законопроекту №6004, що передбачає скасування необхідності присутності 2/3 членів виборчої комісії на засіданні.

Про це 2 лютого сказав заступник голови фракції БЮТ Андрій Портнов.

"Будемо застосовувати завтра (3 лютого) всі заходи - політичні, парламентські, юридичні, - щоб не допустити прийняття такого законопроекту", - сказав він.

При цьому Портнов чітко не відповів на запитання, чи буде БЮТ вдаватися до блокування трибуни Ради.

На думку депутата, законопроект №6004 не може бути прийнятий Радою, тому що порушує основний принцип виборчого процесу - принцип рівності кандидатів.

Портнов нагадав, що відповідно до чинного закону, виборчі комісії у разі проведення другого туру виборів формуються за принципом 50 на 50 від обох кандидатів, що пройшли в другий тур.

"Разом із цим наші опоненти пропонують, щоб у них була можливість в односторонньому порядку припиняти повноваження членів виборчкомів від одного з кандидатів і доформовувати ці комісії за рахунок подань голів місцевих рад, які фактично сьогодні контролюються або на сході Партією регіонів, або у всій іншій країні за деякими виключеннями президентом Ющенком", - прокоментував парламентарій положення законопроекту.

Крім цього, Портнов нагадав, що відповідний проект закону не пройшов розгляд до другого читання в профільному комітеті, а депутати внесли до нього більше ніж 200 виправлень.

Як повідомлялося, Рада на позачерговому засіданні в середу розгляне внесення змін до закону "Про вибори президента".

До порядку денного внесено тільки один законопроект - №6004, що передбачає виключення з виборчого закону норми, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як 2/3 її складу.

28 січня Рада прийняла відповідний законопроект у першому читанні.

Нагадаємо, 3 лютого народні депутати з фракції Партії регіонів заблокували президію і трибуну парламенту.

Група народних депутатів від Партії регіонів чергувала вночі в сесійній залі, і з 8 ранку вони заблокували трибуну, президію ВР, а також частину входів до зали.

Читайте також:

БЮТ не визнає результати другого туру в разі зміни закону про вибори

Депутати позачергово зберуться в середу для зміни закону про вибори

Регіонали позачергово зберуть Раду, щоб змінити закон про вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: