БЮТ дозволили оскаржувати результати виборів на Тернопільщині

Позов БЮТ про визнання результатів виборів недійсними вирішено направити до суду першої інстанції для розгляду справи по суті.

Львівський апеляційний адміністративний суд (ЛААС) відхилив постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 березня, якою суд відмовився розглядати позов БЮТ про визнання недійсними результатів виборів до Тернопільської облради.

Підставою для відхилення позову послужило те, що він був підписаний прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. ЛААС вирішив "направити дану постанову до суду першої інстанції – Тернопільського окружного адміністративного суду – для розгляду справи по суті".

Як повідомила прес-секретар Львівського апеляційного адміністративного суду Ольга Давида, було рішення було прийняте колегією суддів 7 квітня. "Вивчивши всі документи, колегія суддів визнала, що суд першої інстанції порушив норми процесуального права, що, у свою чергу, спричинило неправомірне рішення. Позов має право подавати будь-який виборець, не дивлячись на посаду. Згідно з постановою львівського суду, тернопільський суд тепер зобов'язаний розгледіти позов БЮТ і вирішити", - пояснила вона.

Глава Тернопільської облради Олексій Кайда, коментуючи рішення суду, заявив: "Вибори в облраду були проведені без порушення законів, тому причин для їх оскарження немає". Кайда допускає, що при первинному розгляді позову БЮТ могли бути допущені процесуальні порушення, але при цьому він упевнений, що суд не скасує результати виборів.

У БЮТ вважають рішення ЛААС абсолютно правильним. Заступник голови тернопільської облорганізації партії "Батьківщина" Володимир Бойко не виключає, що тернопільський суд або свідомо порушив закон, або він просто не знає процесуальних норм. "Якщо суд першої інстанції ухвалить рішення не на нашу користь, то ми оскаржимо дане рішення в ЛААС. Коли цей суд прийме постанову, ми його визнаємо як законне, яким би воно не було для нас", - сказав він.

Як повідомлялося, позачергові вибори до Тернопольскої облради відбулися 15 березня. 17 березня увечері ТВК підписала протокол за результатами опрацювання 100% бюлетенів.

В новообраній облраді ВО "Свобода" отримала 50 мандатів, партія "Єдиний центр" - 20, Партія регіонів - 14, БЮТ - 12, Блок УНП - 11, партія "Народний Союз Наша Україна" - 8, Блок Литвина - 5. Решта політичних сил не подолали тривідсотковий прохідний бар’єр.

Читайте також:

Нова Тернопільська облрада розпочала роботу без бютівців

На виборах в Тернополі помер секретар дільничої комісії

Литвин: вибори у Тернополі сфальсифіковані

Суд проігнорував позов БЮТ щодо тернопільських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: