БЮТ готовий підняти зарплати в обмін на подорожчання тютюну, горілки й бензину

Політичні сили у Верховній раді не дійшли згоди щодо підвищення мінімальних зарплат.

На погоджувальній раді керівництва Верховної ради та лідерів фракції не досягнуто компромісу щодо сьогоднішньої роботи парламенту.

На засіданні Погоджувальної ради представники фракції Партії регіонів наполягали на необхідності розгляду у першочерговому порядку законопроектів щодо підвищення соціальних стандартів.

Водночас народні депутати від БЮТ наполягали на тому, щоб рішення про підвищення соціальних стандартів ухвалювалися лише у пакеті із законопроектами, які сприятимуть збільшенню надходжень до державного бюджету.

БЮТ заявив, що готовий підтримати запропонований Партією регіонів законопроект про підвищення соціальних стандартів лише в пакеті з підвищенням акцизів на тютюн, алкоголь та паливно-мастильні матеріали. Про це повідомив голова фракції БЮТ Іван Кириленко.

"Інакше доведеться включати друкарський станок, а ми всі прекрасно розуміємо, до чого призведе таке рішення", - сказав він.

У відповідь перший заступник керівника фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав: "Ви думаєте, що ми такі дурні, щоб голосувати за підняття акцизів на бензин?".

За його словами, якби фракція Партії регіонів за це проголосувала і тоді ціна на бензин зросла б до 15 грн. за літр, тоді б "ви сказали, що це Партія регіонів винна", оскільки за її наполяганням ухвалено таке рішення.

Голова Верховної ради Володимир Литвин декілька разів пропонував зайти у сесійну залу, розблокувати трибуну і в порядку реєстрації законопроектів щодо підвищення соціальних стандартів проводити голосування. А у випадку, коли не буде результативного голосування, знову зібратися для пошуку компромісу, додав він.

Литвин наголосив, що голосування можна проводити у таємному режимі, щоб уникнути тиску на народних депутатів України. Він визнав, що на сьогодні існує "тиск на депутатів від коаліції".

Водночас він додав, що такий же тиск здійснюється і на депутатів від Партії регіонів.

За його словами, можна домовитися про будь-який спосіб голосування. "Хочете - буде голосування шляхом вставання, присідання, підстрибування", - додав Литвин.

Як відомо, Партія регіонів регулярно блокує засідання Верховної ради, вимагаючи негайного підвищення мінімальних зарплат і прожиткового мінімуму. Регіонали обіцяють, що до прийняття їхніх вимог не дадуть парламенту нормально працювати.

Читайте також:

ПР провела майстер-клас із блокування Ради для канадських депутатів

Партія регіонів традиційно заблокувала трибуну Ради

Через депутатів Литвин житиме на одну зарплату

Регіонали вважають спроби позбавити їх зарплати "політичним маразмом"

ВідеоБЮТ і ПР не можуть дійти згоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: