БЮТ хоче невідкладно розглянути в Раді законопроект Януковича

БЮТ хоче невідкладно розглянути в Раді законопроект Януковича

Фото: УНІАН

В опозиції сподіваються, що до закону президента про декриміналізацію таки включать статтю, за якою судять Тимошенко. А в коаліції кажуть, що ще не вирішили.

Фракція "БЮТ-Батьківщина" вимагає від Верховної Ради вже завтра розглянути у другому читанні законопроект щодо декриміналізації статей Кримінального кодексу, за якими судять представників опозиції – екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценко.

"Ми пропонуємо невідкладно розглянути в другому читанні президентський законопроект", - заявив керівник фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко.

"Завтра зранку можна проголосувати постанову про прискорений розгляд і завтра після обіду розглянути законопроект в цілому", - вважає він.

Кириленко наголосив, що в разі ухвалення і підписання відповідного закону президент України Віктор Янукович під час поїздки до Брюсселю зміг би сказати європейським політикам, що питання про переслідування опозиції зняте.

А перший заступник голови фракції Андрій Кожем'якін заявив, що БЮТ ініціює розпуск парламенту у разі його відмови декриміналізувати статті, за якими судять Тимошенко і Луценка.

Він зазначив, що БЮТБ вимагає прийняття Радою відповідного законопроекту 18 жовтня і підписання його Президентом Віктором Януковичем 19 жовтня.

"Якщо наші вимоги не буде прийнято Верховною Радою і більшістю, то наша фракція прийняла рішення внести постанову на розгляд Верховної Ради про розпуск Верховної Ради 6 скликання. Така Верховна Рада сьогодні Україні не потрібна", - заявив Кожем'якін.

Відповідну позицію фракції "БЮТ-Батьківщина" підтримав лідер фракції НУНС Микола Мартиненко, зауваживши, що розгляд цього законопроекту є вкрай важливим і невідкладним.

Водночас голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов каже, що ПР станом на 17 жовтня не прийняла остаточне рішення щодо можливої декриміналізації статей Тимошенко і Луценка.

"На сьогодні ми обговорювали доволі бурхливо це питання на раді фракції, рішення щодо нього не прийнято", - сказав він, але додав, що поки фракція вважає можливий розгляд цього питання недоцільним.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону від президента Віктора Януковича "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)".

8 жовтня віце-спікер парламенту Микола Томенко заявив, що фракції опозиції узгодили спільні поправки до законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів, ухвалення яких зніме політичні переслідування. Раніше ЗМІ повідомили, що Верховна рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня.

Тим часом Єврокомісія вперше офіційно підтвердила, що заявлені раніше зустрічі президента України Віктора Януковича з керівництвом Євросоюзу можуть не відбутися. За даними джерел, Єврокомісія передала Януковичу неофіційне повідомлення про те, що не буде проводити переговори з ним до тих пір, поки він не продемонструє рішучої реакції у справі Тимошенко.

Читайте також:

Опозиція прагне декриміналізувати всі статті Тимошенко

У ЄС визнали, що можуть відмовитись від зустрічі з Януковичем

Рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня

Рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня

Рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня

Повʼязані теми:

Наступна публікація