БЮТ хоче перейменувати міста і області України

За основу береться принцип відновлення історичної назви або введений принцип відповідності сучасним реаліям.

"Бютівці" виступили з черговою ініціативою: нардеп Юрій Гнаткевич вніс законопроект про перейменування міст і областей.

За основу береться принцип відновлення історичної назви, але на випадок, якщо історична назва теж не подобається авторові проекту, введений принцип відповідності сучасним реаліям. Так, хоча історична назва Дніпропетровська — Єкатеринослав, його запропонували назвати Сичеславом, а область — Сичеславською. Цікаво, що інша імператриця — Єлизавета — антипатії у Гнаткевіча не викликала: Кіровоград запропоновано перейменувати в Єлісаветград (а область — в Єлісаветградську).

Всього в списку запропоновано 25 міст. З карти повинні зникнути всі назви, пов'язані з прізвищами діячів сталінського тоталітарного режиму, причому в нього потрапили не лише Кіров (Кіровоград, Кіровськ Луганської області, запропонована назва — Голубіївськ, Кіровське Донецької області, — Кленове) і Дзержинський (Дніпродзержинськ — Каменськ, Дзержинськ Донецької області — Щербинівка), але і загиблі до приходу Сталіна до влади Котовський (Котовськ Одеської області — Бірзула) і герой Східної України Артем (Артемівськ Луганської області — Єкатеринівка, Артемівськ Донецької області — Бахмут, Артемове Донецької області — Нелипівськ).

Крім того пропонується перейменувати Южноукраїнськ в Константинівськ і Новомосковськ — в Самар. Мабуть, в першому випадку Гнаткевичу не подобається російське звучання, а в другому — походження назви.

Читайте також:

БЮТ і "регіонали" домовляються скасувати вплив Ющенка на губернаторів

Ющенко дав добро на об’єднання БЮТ з Партією регіонів

Тимошенко з Януковичем ділять повноваження між гілками влади

Янукович вважає нісенітницею задум Ющенка про референдум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: