БЮТ і НУ-НС домовились об’єднатися в опозицію в Раді

Після створення об’єднаної опозиції у Раді буде представлений весь склад опозиційного Кабміну, який зараз сформовано на три чверті.

Сергій Соболєв
УНІАН
Сергій Соболєв
Фракція НУ-НС практично готова створити з БЮТ об’єднання опозиційних фракцій, наступного тижня можливе перше його засідання під керівництвом Юлії Тимошенко. Про це заявив прем'єр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

Соболєв зазначив, що тоді буде представлений весь склад опозиційного Кабміну, який зараз сформовано на три чверті.

Він зазначив, що опозиція у Верховній раді може формуватися двома способами: коли одна фракція об’єднує понад половину тих, хто не увійшов у більшість, і коли фракція, яка вже оголосила про опозиційність, з "доброї волі" розширює опозицію за рахунок ще однієї фракції, в якій за це повинна висловитися більшість.

"Тоді це об'єднання опозиційних фракцій. Ми попросили наших колег із НУ-НС визначитися – вони з Януковичем чи в опозиції. Таке рішення ними уже фактично підготовлено, і найближчим часом вони оголосять про перехід в опозицію. Після цього ми готові об'єднатися в опозицію фракцій", - заявив Соболєв.

Він підкреслив, що БЮТ не тримає "вакансій для конкретних людей", зокрема й для Арсенія Яценюка.

"П'ять партій, які входять у НУ-НС, створили разом із БЮТ координаційну раду опозиції на чолі з Юлією Тимошенко. Зараз ми формуємо уряд, і на сьогодні він готовий на три чверті. Останні пропозиції від наших колег ми чекаємо до початку наступного тижня", - сказав Соболєв.

"Ми не ведемо переговорів з Арсенієм Яценюком, а домовляємося з НУ-НС. Наскільки нам відомо, такої депутатської групи, як "Фронт змін", у фракції немає. Але наша пропозиція стосується усіх. Чим більше буде людей в опозиції, тим легше буде боротися з нинішньою незаконною владою", - підкреслив бютівць.

Соболєв також наголосив, що, створюючи опозиційний уряд, БЮТ діє відповідно до регламенту і "на засіданні фракції БЮТ, яка складає кістяк опозиції, був затверджений практично весь склад уряду".

"Ми звернулися до наших колег із НУ-НС для того, щоб вони взяли участь у формуванні Кабміну. Ціла низка пропозицій уже надійшла", - сказав він.

"Думаю, на початку наступного тижня відбудеться перше офіційне засідання опозиційного уряду, яке пройде за участю координатора ради опозиційних партій пані Тимошенко, де буде представлений весь склад Кабінету міністрів", - повідомив бютівець.

На запитання, якими комітетами хоче керувати опозиція, Соболєв відповів: "Це три комітети - бюджетний, свободи слова й регламентний".

А на запитання, чи заявила опозиція про свої права на ці комітети, він відповів: "А як ви пропонуєте нам це робити? Блокувати роботу Верховної ради? Ми на це підемо в тому випадку, якщо уряд буде порушувати соціальні стандарти. А блокувати парламент через комітети - несолідно".

Нагадаємо, раніше Сергій Соболєв заявляв, що близько 40 народних депутатів від фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" готові співпрацювати з БЮТ в опозиції.

На початку березня Юлія Тимошенко оголосила про створення опозиції, яку вона сама й очолила. Крім БЮТ, до цього об'єднання увійшли "Народний рух України", "Християнсько-демократичний союз", Партія захисників вітчизни і громадський рух "Народна самооборона".

Про намір сформувати свій опозиційний уряд вже заявив і лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

Читайте також:

40 нунсівців погодилися бути в опозиції з БЮТ

БЮТ про уряд Яценюка: прапор йому в руки, допоможемо

Соболєва обрано головою опозиційного уряду

Тимошенко знайшла собі посаду в опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: