БЮТ і НУ-НС можуть переглянути угоду

За інформацією "Комерсанта", перегляд коаліційної угоди може бути пов'язаний із розподілом посад губернаторів.

Микола Томенко
УНІАН
Претензії БЮТ на посади губернаторів, оприлюднені Миколою Томенком, викликали першу реакцію.
Ані ініціативи президента, ані заяви представника БЮт Миколи Томенка не відповідають угоді про спільну діяльність в парламенті, який в лютому підписали тодішній глава політради блоку "Наша Україна" Віктор Балога та лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Видання відзначає, що коаліційний документ серед іншого передбачав ліквідацію районних держадміністрацій і перерозподіл повноважень облдержадміністрацій на користь місцевих рад. Очевидно, що тепер лідери НУ-НС і БЮТ вирішили відмовитися від цієї ідеї.

Нагадаємо, що вчора, 11 жовтня, БЮТ оголосив про свої претензії на посади голів обласних державних адміністрацій в тих областях, де за підсумками дострокових парламентських виборів блок посів перше місце. Заступник голови БЮТ Микола Томенко заявив, що призначення як мінімум 15 губернаторів, які будуть представляти БЮТ, має відбутися одночасно із формуванням нового складу Кабінету міністрів.

У Секретаріаті президента України ці вимоги назвали безпідставними. "Успішне проведення виборчої кампанії БЮТ означає, що блок має брати активну участь в створенні більшості і формуванні уряду. Разом з тим, формування коаліцією Кабінету міністрів зовсім не означає автоматичну заміну губернаторів", - заявив заступник голови Секретаріату Роман Безсмертний.

Тимошенко, Кириленко, Луценко
УНІАН
Дехто говорить про перегляд окремих пунктів коаліційної угоди БЮТ і НУ-НС.
Опитані "Комерсантом" губернатори пропозицію БЮТ також оцінили негативно.

 "Призначення голів держадміністрацій – це справа президента, і я не думаю, що заяви пана Томенка сприяють зміцненню співпраці між "Нашою Україною" і БЮТ", - сказав голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник. 

"Ми (губернатори) повинні бути поза політикою, займатися соціально-економічними проблемами і дотриманням конституційних прав громадян", - вважає луганський губернатор Олександр Антіпов. "Томенко у нас фахівець у всіх областях, але проблема губернаторів його не повинна хвилювати", - заявив губернатор Запорізької області Євген Червоненко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: