БЮТ і НУ-НС оприлюднили угоду

Коаліція буде стабільною, і НУ-НС та БЮТ позитивно проголосують за кандидатури прем’єр-міністра і спікера - Тимошенко.

Блок Юлії Тимошенко і блок "Наша Україна – Народна самооборона" оприлюднили угоду про створення парламентської коаліції в Верховній раді VI скликання. "Угода підписана, кожен аркуш підписаний двома політичними силами", - наголосила на прес-конференції Юлія Тимошенко.

Тимошенко-Луценко-Кириленко
УНІАН
Юлія Тимошенко обіцяє, що учасники коаліції більше сваритися не будуть
"Частиною угоди є 12 законопроектів, які будуть одразу голосуватися до призначення прем'єр-міністра: зняття недоторканості нардепів, законопроект про скасування всіх без виключення пільг нардепів, закон про Кабмін, де будемо приймати закон в новій редакції, закон про імперативний мандат, пакет документів, які стосуються дострокових виборів мера Києва, законопроект про місцеві державні адміністрації, про місцеве самоврядування, законопроект щодо центральних органів виконавчої влади, про внутрішні війська України, закон про держзакупівлі, закон про опозицію і про затвердження статуту ГУАМ".

Ці законопроекти будуть голосуватися пакетом, додала лідер БЮТ.

Що стосується заяв представників ПР про те, що вони не допустять прийняття будь-яких законів до офіційного створення коаліції і формування уряду, Юлія Тимошенко висловила сумнів, що "регіонали" на це підуть.

"Що стосується загроз Партії регіонів блокувати парламент… думаю, суспільству буде неприємно, коли ПР буде проти скасування недоторканності і пільг нардепів, які будуть голосуватися єдиним пакетом", - зазначила вона.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Шанси Юлії Тимошенко стати прем'єр-міністром стають все більш реальними
Вона також запевнила, що фракції "НУ-НС" і БЮТ одностайно підтримають кандидатури прем'єр-міністра та голови Верховної ради. На посаду останнього претендує В'ячеслав Кириленко. "Ми забезпечимо 228 голосами всі ефективні голосування у парламенті", - сказала вона.

Раніше представники ПР заявляли про неможливість роботи БЮТ та "НУ-НС", а також про неможливість підтримання ними кандидатур прем'єр-міністра та голови ВР.

Що стосується можливого розширення коаліції за рахунок долучення до неї Блоку Литвина, Юлія Тимошенко заявила, що той ще досі визначається зі своєю тактикою поведінки у ВР.

"Але ми готові до проведення переговорів і чекаємо від Литвина пропозицій", - сказала вона.

В свою чергу голова політради блоку "Наша Україна – Народна самооборона" В'ячеслав Кириленко переконаний, що всі представники блоку у Верховній раді VI скликання проголосують за кандидатури, висунуті на посади голови ВР і прем'єр-міністра.

"Всі як один наші депутати проголосують за кандидатів на посаду прем'єра і голови ВР. Минулої п'ятниці у нас відбулося засідання майбутньої фракції: ми обговорили всі ці питання, в тому числі ті, які нібито мали бути дискусійними", - підкреслив він.

Що стосується передвиборних програм БЮТ і НУ-НС, то, як заявила лідер БЮТ, вони об'єднані в одну програму під назвою "Український прорив - для людей, а не для політиків".

Важливим моментом є те, що, за твердженням Тимошенко, так званого "протоколу розбіжностей програм", про який говорилося раніше, не існує, тобто майбутній уряд планує виконати всі без винятку передвиборні обіцянки БЮТ та НУ-НС.

Також Тимошенко повідомила, що Блок “Наша Україна – Народна самооборона” та Блок Юлії Тимошенко поки не узгодили єдину кандидатуру на посаду мера Києва.

Вона нагадала, що ухвалення постанови про проведення дострокових виборів мера столиці та Київради є одним з першочергових завдань демократичної коаліції.

При цьому, за словами Тимошенко, остаточно визначатися з узгодженою кандидатурою на посаду мера від коаліції демократичних сил необхідно тільки після ухвалення відповідних проектів документів.

"Нам спочатку треба від цього мера позбавитись, а потім говорити про узгоджену кандидатуру", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи готова коаліція підтримати на посаду мера лідера НУ-НС Юрія Луценка, голова Політради блоку В’ячеслав Кириленко зазначив, що це питання вирішуватиметься залежно від того, чи захоче сам Луценко очолити київську владу.

"Якщо він виявить таке бажання, то блок НУ-НС з радістю його підтримає", - сказав Кириленко.

В той же час, лідер фракції БЮТ в Київраді Тетяна Меліхова сьогодні заявила, що Блок Юлії Тимошенко має намір пропонувати свою кандидатуру на пост столичного градоначальника.

Крім цього, Тимошенко повідомила, що керівники обласних державних адміністрацій будуть затверджуватись Президентом за поданням уряду.

ВідеоОприлюднено коаліційну угоду (Ексклюзивне відео)

ВідеоУгода БЮТ--НУ-НС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: