БЮТ і НУ-НС пішли з Ради через Тимошенко та Луценка

Після невдалої спроби викликати "на килим" у Раду генпрокурора, депутати заявили про "фарс кримінального переслідування" лідерів опозиції.

Депутати Верховної ради від фракцій БЮТ та НУ-НС 11 травня демонстративно залишили засідання парламенту не знак протесту проти переслідувань Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко наголосив, що "через півгодини починається безпрецедентний судовий процес над Юлією Тимошенко". "Фракція покидає залу, іде захищати свого лідера", - сказав Кириленко.

За його словами, "ми бачимо, як розвиваються події стосовно газових угод і чим закінчується ця бульбашка кримінальна, як розвиваються події навколо автомобілів для сільської місцевості по допомозі людям, як забезпечують медичну допомогу, і ця бульбашка чим закінчується".

Як сказав Кириленко, "розуміємо третю бульбашку, яку зараз видувають – це нібито зловживання при підписанні газових угод". За його словами, стають відомими факти, що "це буде черговий фарс – фарс кримінального переслідування одного з провідних лідерів опозиції не тільки в Україні".

"Ми категорично протестуємо проти такого свавілля. Ми категорично проти, щоб день опозиції починався з такого цинічного і демонстративного переслідування і Юрія Луценка, і Юлії Тимошенко. Ми просимо сьогодні перенести наші питання, які ми ініціювали для розгляду, оскільки сьогодні середа – день опозиції", - зазначив Кириленко.

У свою чергу лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко заявив, що ця фракція наполягає на заслуховуванні генпрокурора та уповноваженого з прав людини щодо ситуації навколо Юрія Луценка.

"З нашої точки зору, запобіжний захід, який застосований до Луценка, непорівнянний з тими звинуваченнями, за якими ще не було розгляду суду. Він не повинен знаходитися за ґратами вже 5 місяців", - зазначив він.

"Ті, хто побив битами рибалок, вони знаходяться на підписці про невиїзд, вони не сидять за ґратами. Це вам порівняння відносно оцінок, які прокуратура ставить в тому чи іншому питанні", - заявив Мартиненко.

Лідер фракції НУНС наголосив, що життя Луценко у небезпеці. "Сьогодні на знак протесту ми покидаємо зал засідань", - сказав він, додавши, що четвер НУ-НС також буде починати з питання Луценка.

Як відомо, опозиція пропонувала найближчим часом заслухати у Верховній раді інформацію генпрокурора Віктора Пшонки та уповноваженого ВР з прав людини Ніни Карпачової щодо ситуації, пов’язаної з утриманням екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у СІЗО.

Проте парламентська більшість відмовилась підтримати відповідну постанову. За виклик у Раду Пшонки і Карпачової проголосували 134 народні депутати при 226 необхідних.

Читайте також:

Луценка перевели в лікарню швидкої допомоги

Тимошенко оскаржила в суді "газову" справу

Тимошенко: якщо люди візьмуть в руки лопати, владі буде недобре

ВідеоБЮТ і НУ-НС пішли з Ради через Тимошенко та Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: