БЮТ і НУ принесли до ВР заяви

Опозиційні депутати принесли до парламенту заяви про свій вихід із фракцій.

Про це повідомив член фракції БЮТ Володимир Яворівський на вечірньому засіданні Ради.

"Зараз представники "Нашої України" і БЮТ подають у секретаріат свої заяви", - заявив він.

"Ну нарешті країна дочекалася", - відповів віце-спікер Адам Мартинюк. При цьому він пожартував, що репліка стосувалася депутата Петра Сулковського, який виступав після Яворівського і все засідання вів з ним полеміку.

Станом на 18:30 у відділі експедиції Верховної Ради відбувалася реєстрація заяв депутатів "Нашої України" та БЮТ про вихід з фракцій, що мало за собою потягнути складення депутатських повноважень.

Під час цієї процедури були присутні депутати від БЮТ Сергій Сас, Андрій Кожем’якін та Сергій Пашинський.

За словами депутатів, було подано 105 заяв від БЮТ та 62 заяви від "Нашої України".

"Ще три заяви мають піднести найближчим часом", - повідомили вони.

Перевірити, чи справді здійсниться реєстрація заяв до канцелярії прийшов представник коаліції Лев Гнатенко.

Пашинський відмовився йому повідомляти, що тут відбувається. "Пишіть депутатський запит або звертайтеся до керівника апарату Верховної Ради", - сказав він. 

Раніше опозиціонери вже повідомляли, що мають достатню кількість заяв про вихід своїх депутатів з фракцій. Про це в ефірі телеканалу «1+1» заявив представник «Нашої України», народний депутат Руслан Князевич.

«В нашій фракції ... знаходилося 65 заяв народних депутатів про їх вихід з фракції. У фракції БЮТ, за їх офіційною інформацією, є 105 таких заяв. Тобто, йдеться про 170 заяв, що більш ніж достатньо», - сказав Князевич. Він відзначив, що на даний момент у нього немає ніякої інформації про те, що хтось з народних депутатів з опозиції відмовився від своїх заяв.

Князевич назвав «домислами» думки про те, що ці заяви повинні бути зареєстровані в секретаріаті Верховної Ради. За його словами, ця норма розповсюджується на ті заяви депутатів, які торкаються дострокового припинення ними своїх повноважень, оскільки тоді парламент повинен своїм голосуванням затвердити відповідне рішення, а в даному випадку, підкреслив Князевич, рішення про вихід депутатів з фракції ухвалюється з'їздом відповідних політичних сил, передає ЛІГАБізнесІнформ.

«Наші заяви не треба передавати зараз, а треба постфактум передавати у Верховну Раду для виконання», - сказав він. Парламентарій додав, що заяви депутатів від опозиції знаходяться безпосередньо у керівництва фракцій.

Нагадаємо, 29 травня лідер БЮТ Юлія Тимошенко повідомила, що більше 170 депутатів від відповідної фракції все-таки написали заяви про вихід зі своєї фракції. Лідер фракції «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко проінформував, що 65 заяв народних депутатів-«нашоукраїнців» знаходяться у нього і написані на ім'я голови Верховної Ради. Того ж дня на засіданні ВР спікер Олександр Мороз пояснив процедуру виходу депутата з фракції. За його словами, спершу парламентарій повинен подати заяву в секретаріат Верховної Ради, яка там реєструється.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: