БЮТ і ПР можуть відмовитися від офіційного оформлення союзу

Метою є не стільки сама коаліція, скільки переділ посад і внесення змін до Конституції.

Лідери партії регіонів і БЮТ Віктор Янукович і Юлія Тимошенко розглядають варіант, при якому союз ПР і БЮТ не буде офіційно оформлено. Головною проблемою в переговорах є відсутність гарантій виконання досягнутих домовленостей.

За словами джерела видання, знайомого з ходом переговорів, після того як "президентська сторона почала проводити кампанію щодо дискредитації переговорів", їх учасники стали схилятися до відмови від формалізації нової більшості.

"Метою є не стільки сама коаліція, скільки переділ посад і - найголовніше - внесення змін до Конституції. Для того, щоб змінити Конституцію, не обов'язково оголошувати нову коаліцію. Ніде не сказано, що для голосування за зміну основного закону потрібні голоси саме коаліції. Для цього достатньо домовитися, потиснути руки, зробити кадровий авансовий платіж, що гарантує угоду, і другий платіж у вигляді внесення змін до Конституції, які пролонгують повноваження Верховної Ради нинішнього скликання", - повідомило джерело.

Його слова підтвердив народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Валерій Камчатний. "Коаліція - це така штука, яку придумали в 2004 році і яка не дуже ефективна. Головне, щоб приймалися рішення, у тому числі зміни до Конституції, які поділяє велика частина парламенту, незалежно від того, формалізовано її в коаліцію чи ні. А такі питання можуть вирішуватися і силами ситуативної або тимчасової більшості", - сказав бютівець.

У свою чергу депутати Партії регіонів такий варіант розвитку подій поки сприймають вороже. "Партія регіонів виступає за створення коаліції - тільки після цього ми будемо вносити зміни до Конституції. Без коаліції ми будемо політичною силою, яка ставить на чолі кута міністерські портфелі. Отримати ряд відставних портфелів - це зовсім не наша мета. Або ми будемо партнерами по коаліції, або не будемо торгуватися через тимчасові преференції", - заявив Юрій Самойленко.

За його словами, головна проблема полягає у відсутності гарантій виконання досягнутих домовленостей. "БЮТ уже не той - там є групи, які заявляють про свою самостійність. У нас є побоювання стосовно виконання ними зобов'язань, тому так довго і болісно проходить процес створення коаліції", - сказав Самойленко.

"У принципі, ми близькі до цього. Якщо у лідера БЮТ нічого не поміняється і, як завжди, не настануть критичні дні", - з іронією зауважив Юрій Самойленко.

Нагадаємо, 1 червня Президент України Віктор Ющенко припустив, що 2 червня у Верховній Раді буде оголошено про створення коаліції Партії регіонів і БЮТ.

Раніше ЗМІ повідомили, що Юлія Тимошенко і Віктор Янукович попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції.

Читайте також:

"Регіонали" вирішили за Януковича, як проводити президентські вибори

Тимошенко і Янукович домовилися про "широку коаліцію"

Секретаріат чекає, коли можна буде задіяти план "Б" і розпустити Раду

Ющенко дав добро на об’єднання БЮТ з Партією регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: