БЮТ ініціює звернення у ПАРЄ з затримання екс-голови Митниці Макаренка

Юлія Тимошенко збирається звернутися до Парламентської асамблеї Ради Європи з приводу затримання СБУ екс-голови митної служби Анатолія Макаренка.

Блок Юлії Тимошенко ініціює звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи з приводу ситуації з затриманням Службою безпеки України колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка в справі про законність розмитнення 11 млрд. кубометрів газу, приналежність якого оспорювалась компанією "РосУкрЕнерго" (Швейцарія) в 2009 році.

Про це на прес-конференції повідомила лідер Блоку свого імені Юлія Тимошенко.

"Я думаю, що Парламентська асамблея Ради Європи й Моніторинговий комітет отримають детальний аналіз того, що відбувається. Ми звернемося до світової громадськості з повідомленням, що в Україні почалися репресії криміналітету проти чесних державних службовців і офіцерів", - сказала вона.

Крім цього, Тимошенко повідомила, що БЮТ має намір звернутися до всіх лідерів європейських країн з приводу ситуації, що склалась.

"Ми кожному лідерові європейських держав розповімо всі деталі цієї справи, надамо всі угоди купівлі-продажу, додамо всі обставини, і думаю, що світова громадськість, у тому числі Парламентська асамблея Ради Європи, обов'язково зверне увагу на ці обставини", - сказала вона.

З слів Тимошенко, якщо Україна погодиться повернути компанії "РосУкрЕнерго" газ або ж гроші за нього за рішенням Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма (Швеція), то це призведе до чергової газової кризи в Україні, до банкрутства Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", зруйнує систему видобутку, транспортування й постачання природного газу, що, у свою чергу, відобразиться на енергетичній безпеці європейських країн.

Лідер БЮТ також заявила, що її команда вживатиме всі заходи для того, щоб захистити права Макаренка й інших посадових осіб у цій справі.

Як повідомляло агентство, Тимошенко заявляє про затримку 23 червня СБУ екс-голови Митниці Макаренка в справі про розмитнення 11 млрд. куб. м газу в 2009 році.

У березні 2009 року СБУ затримувала начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька в рамках кримінальної справи про розтрату посадовими особами Національної акціонерної компанії "Нефтегаз України" 6,3 млрд. куб. м. транзитного гази на суму понад 7,4 млрд. гривень.

Потім СБУ в рамках цього розслідування проводила обшуки в офісі "Нафтогазу" із залученням бійців спецпідрозділу "Альфа", згодом тимчасова слідча комісія Ради назвала ці дії необґрунтованими.

Читайте також:

СБУ затримала екс-голову митниці в справі газу "РосУкрЕнерго"

Тимошенко заявила про продовження "політичного переслідування" екс-урядовців

У Тимошенко ледь серце не розірвалося від "неправди Азарова"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: