БЮТ написав власну Конституцію

Основний Закон від БЮТ передбачає, що головною політичною персоною в Україні буде прем'єр.

Днями фракція Блоку Юлії Тимошенко внесе на розгляд Верховної ради проект змін до Конституції. Про це заявив на прес-конференції лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

"Ми обов’язково завтра-післязавтра вносимо свій проект Конституції", - сказав він.

При цьому він додав, що в законопроекті БЮТ немає "екзотики – продовження терміну повноважень парламенту на півтора роки, вибори президента парламентом".

"Це не наш стиль, це не наш напрямок", - додав Кириленко.

За його словами, даним проектом змін до Конституції передбачено встановити в Україні парламентську форму правління, "де ключова посада - прем’єр-міністр".

Кириленко наголосив, що "екзотичні пропозиції", які були в законопроекті змін до Конституції, оприлюдненому в ЗМІ, не були ініційовані БЮТ. За його словами, фракція БЮТ не змогла "опуститися до такої екзотики" і можливо це й стало причиною припинення переговорів з фракцією Партії регіонів, зокрема, про єднання політичних сил, яке могло бути проголошено цього тижня.

Кириленко також повідомив, що проектом змін до Конституції, який днями зареєструє фракція БЮТ, головною ключовою тезою буде делегування максимум повноважень місцевому самоврядуванню, щоб "розвантажити центр від невластивих функцій і величезної кількості грошей, бо є за що боротися, і що ділити". За його словами, йдеться про необхідність "підняти статус і рівень місцевих органів та територій".

Крім того, змінами до Конституції передбачено проведення судової реформи, тобто, за словами Кириленка, "виборність і підзвітність суддів первинної ланки місцевим громадам", а також розподіл обов’язків між центральними органами влади, бо на сьогодні у цій сфері діє принцип: "Як батько скаже, так по-материному й буде".

Нагадаємо, Кириленко також висловив надію, що переговори з Партією регіонів про створення широкої коаліції будуть продовжені. За словами Кириленка, таке об’єднання потрібне не тільки для внесення змін до Конституції, але для прийняття законів, яких потребує Україна.

Читайте також:

БЮТ все ще просить ПР створити "ширку"

Тимошенко: Пропало все

"Ширки" не буде. Тимошенко йде у президенти

Тимошенко заперечує, що планувала обирати президента в Раді

Янукович вирішив: обирати президента буде народ

ВідеоБЮТ написав власну Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: