БЮТ не боїться знову опинитися в опозиції

У БЮТ вважають, що нова коаліція може виникнути за умови об’єднання команди президента і команди Партії регіонів.

Блок Юлії Тимошенко готовий піти в опозицію, якщо у Верховній раді буде створена законна коаліція. Про це заявив депутат від БЮТ Андрій Портнов.

"Якщо наші політичні опоненти створять нову коаліцію і створять новий, більш ефективний уряд, ми будемо раді за те, що ситуація в країні стабілізується, будемо в опозиції", - сказав він.

Водночас бютівець наголосив, що "суто математично нова коаліція може виникнути тільки за умови об’єднання команди президента і команди Партії регіонів".

Портнов підкреслив, що згідно з рішенням КС, коаліцію можуть утворювати лише фракції, які у сукупності набирають 226 голосів. "Зараз жодних передумов, для того, щоб це зробити немає", - вважає він.

Коментуючи заяву спікера Володимира Литвина про те, що він готовий оголосити про створення коаліції без рішення фракцій, Портнов заявив: "Такого не буває, що незалежно від рішення фракції, хтось щось проголосить, підміняючи це політичною доцільністю".

"Якщо, згідно з законом, хтось знайде таку кількість депутатів (226), ми із задоволенням будемо здійснювати свою роботу в опозиції і дамо можливість працювати новому уряду, якщо він буде створений згідно з Конституцією", - підкреслив бютівець.

"До президентських виборів ми будемо працювати у тому форматі, на жаль, який є. А після президентських виборів, без розпуску Верховної Ради, буде стійка парламентська більшість, яка буде працювати з новим президентом", - вважає він.

Портнов наголосив, що БЮТ діятиме "відповідним чином, застосовуючи всі можливі юридичні і політичні заходи, щоб закон не був порушений".

"Я не виключаю будь-яких форм парламентської роботи, для того, щоб не допустити знецінення валюти, до якого можуть призвести такі безглузді рішення наших політичних опонентів", - заявив він.

Коментуючи можливість ухвалення парламентом рішення про недовіру уряду, бютівець зазначив: "Така дискусія точиться вже рік, але жодного разу це не відбулося. І не відбудеться цього разу".

"Навіть якщо уявити, що уряд йде у відставку, згідно з Конституцією, він продовжує виконувати свої обов’язки до формування нового уряду", - сказав Портнов, наголосивши, що президент не зможе розпустити парламент у зв’язку з тим, що в останні півроку своєї каденції він не має на це права.

"Якщо б зараз була можливість створити новий уряд, то його можна було б створити шляхом формування нової коаліції. Я особисто оцінюю шанси наших опонентів як нульові", - заявив він.

Відповідаючи на питання, чи може бути ухвалено політичне рішення про недовіру прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, бютівець сказав: "Вони можуть прийняти політичне рішення, щоб сонце закрутилося в інший бік, але воно від цього в інший бік не закрутиться".

"В останні три місяці закінчення роботи діючого президента, будь-які політичні рішення або обвинувачення, або якісь антидержавні, антиурядові дії, мінімально впливають на рейтинги кандидатів", - наголосив Портнов, зазначивши, що "ті, хто планують такі акції, не до кінця зважено розраховують наслідки своїх дій".

Читайте також:

Луценко розкрив змову: Тимошенко хочуть повалити і призначити Азарова

БЮТ вимагає в заблокованої Ради негайно призначити нових міністрів

Із фракції БЮТ виключено трьох депутатів

БЮТ погодився, щоб Порошенко очолив МЗС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: