БЮТ не визнає результати другого туру в разі зміни закону про вибори

БЮТ висловив упевненість, що регіоналам не вдасться змінити виборче законодавство, зокрема роботу виборчкомів. Але на всяк випадок попередив про наслідки таких змін.

Блок Юлії Тимошенко визнає результати другого туру президентських виборів у разі, якщо не будуть ухвалені зміни до закону про вибори президента. Про це заявив віце-спікер Верховної ради, представник БЮТ Микола Томенко.

"Якщо не будуть змінені правила гри, які дадуть можливість на рівні виборчих комісій писати будь-які результати, якщо ми не будемо бачити застосування якихось масштабних фальсифікацій, і, відповідно, й українські, й міжнародні експерти визнають, що вибори пройшли демократично, правовим шляхом, я не бачу підстав, щоб наша політична сила не визнавала результатів виборів ", - сказав політик.

Він висловив упевненість в тому, що зміни до закону про вибори, на яких наполягають депутати від Партії регіонів, не будуть ухвалені. Зокрема, він висловив переконання, що за таке рішення не будуть голосувати депутати від БЮТ, а також більша частина "Нашої України - Народної самооборони" та Блоку Литвина.

Нагадаємо, у середу, 3 лютого, Верховна рада проведе позачергове засідання, ініційоване регіоналами. Депутати мають намір розглянути зміни до закону про вибори, запропоновані першим віце-спікером ВР, представником ПР Олександром Лавриновичем. Цей документ уже був прийнятий за основу на засіданні 28 січня.

Законопроектом передбачається виключити із закону положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії. При цьому у випадку бездіяльності виборчої комісії комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня.

Регіонали вважають, що за умови, коли виборчкоми в другому турі формуються, виходячи з принципу 50% від Партії регіонів і 50% - від БЮТ, ця норма закону відкриває можливості для зриву виборів.

Читайте також:

Рада призначила депутата від Блоку Литвина членом ЦВК

Литвин: дострокових виборів до ВР не буде

Київський суд продовжив заборону на політичні мітинги на Майдані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: