БЮТ: нова редакція Бюджетного кодексу звужує функції парламенту

Нардеп від БЮТ Іван Кириленко вважає, що запропонований проект закону в третині своїх положень передбачає звуження функцій ВР.

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявляє, що проект нової редакції Бюджетного кодексу суттєво звужує функції Верховної Ради України.

За його словами, "парламент України по крупинкам відвойовував притаманні йому функції, в тому числі формування бюджету, зміни до бюджету".

Він додав, що таке відвойовування функцій почалося з 1992 року, оскільки перед цим уряду було дано право декретами ухвалювати рішення, тим самим підмінюючи функції парламенту.

Кириленко вважає, що запропонований проект закону в третині своїх положень передбачає звуження функцій ВР.

Нардеп також висловив сподівання, що до четверга, тобто до голосування нової редакції Бюджетного кодексу будуть відновлені позиції парламенту в бюджетному процесі.

Нагадаємо, Верховна рада 6 липня не ухвалила запропоновану Кабміном нову редакцію Бюджетного кодексу, на основі якої планується розробити державний бюджет на 2011 рік. Розгляд законопроекту перенесли на 8 липня. За таке рішення проголосували 257 депутатів.

Як повідомлялося, парламент підтримав нову редакцію Бюджетного кодексу в першому читанні 17 червня.

Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомляв, що нова редакція документу передбачає серйозну децентралізацію управління державними фінансами.

Як відомо, за даними ЗМІ, президент Віктор Янукович незадоволений урядовим варіантом Бюджетного кодексу і вимагав у Верховної ради внести до нього зміни.

Янукович зокрема запропонував Верховній раді не розширювати повноваження Кабінету міністрів і парламентських комітетів при формуванні бюджетної політики і зберегти часткову самостійність місцевої влади в бюджетній сфері.

Читайте також:

Парламент не прийняв Бюджетний кодекс

Янукович вимагає переписати Бюджетний кодекс

Рада підтримала урядовий варіант Бюджетного кодексу

Уряд затвердив новий Бюджетний кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: