У Раді створена "коаліція трьох"

Сьогодні у Верховній раді була підписана коаліційна угода між фракціями БЮТ, НУ-НС і блоком Литвина.

Депутати
УНІАН
Тарасюк вітає Литвина з обранням спікером
Документ підписали: від БЮТ - лідер фракції Іван Кириленко, від НУ-НС - заступник лідера фракції Борис Тарасюк, від блоку Литвина - новообраний голова фракції Ігор Шаров.

Нова коаліція називається "Національний розвиток, стабільність і порядок". До угоди включено три ключові пропозиції.

Зокрема, питання членства України в НАТО вирішуватиметься за результатами всеукраїнського референдуму.

Також передбачено, що продаж землі відбуватиметься після ухвалення ВР відповідних законів.

Третя пропозиція стосувалася визнання учасників національно-визвольної боротьби за незалежність України. За словами Івана Кириленка, угодою передбачено ухвалення відповідного закону.

"Тепер головне питання - функціонування коаліції. Поки що Бог нам щодо цього допомагає", - додав бютівець.

Крім того, у тексті коаліційної угоди не передбачені кадрові питання. За словами Кириленка, уряд не змінюватиметься, але окремі перестановки будуть. Втім, не цього тижня. Подання за окремими кандидатурами вноситиме Юлія Тимошенко, попередньо погодив їх із коаліцією.

Нагадаємо, про створення коаліції у цьому форматі 9 грудня оголосив новий спікер Володимир Литвин. Але протягом усього минулого тижня в пропрезидентській фракції точилися суперечки з приводу приєднання до більшості.

За твердженнями депутатів, президент Віктор Ющенко у понеділок висловився проти створення коаліції. Втім, мінімальною більшістю (37 голосів) НУ-НС ухвалила рішення про підписання угоди.

Лідер фракції В'ячеслав Кириленко та його заступник Роман Зварич подали у відставку. "Я не буду головою фракції, що представляє фракційну меншість", - підкреслив Кириленко.

Кириленко - Зварич
УНІАН
Кириленко та Зварич переконані, що новостворена коаліція буде пропрем'єрською
А Зварич назвав рішення фракції "дебільним". "Оскільки не можна стояти на позиції, що коаліція створена і одночасно укладати угоду про її створення", - пояснив він.


ВідеоЯк формували коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: