БЮТ об'єднається з комуністами, щоб врятувати Тимошенко

Адама Мартинюка знову можуть зробити заступником спікера, щоб комуністи не голосували за відставку Тимошенко.

Крім кадрових перестановок в Кабінеті міністрів, намічених на початок лютого, планується і ротація в керівництві Верховної ради. За інформацією видання "Комерсант-Україна", посада першого заступника голови Ради, яку зараз займає Олександр Лавринович (Партія регіонів), може перейти заступнику глави фракції Компартії Адаму Мартинюку. Така рокіровка, як стверджують джерела видання, викликана необхідністю запобігти можливому голосуванню комуністів за відставку уряду. Лідер Компартії Петро Симоненко не підтвердив цю інформацію, але відзначив, що комуністи завжди готові зайняти цей пост.

Нагадаємо, 5 лютого Партія регіонів планує ініціювати розгляд у Верховній раді питання про звіт уряду і подальше висловлення недовіри Кабміну, що автоматично спричинить за собою його відставку. Крім Партії регіонів (175 депутатів), це рішення можуть підтримати частина депутатів фракції "Наша Україна - Народна самооборона" (близько 30 парламентарів) і фракція Компартії (27 депутатів). Джерела "Комерсанту" стверджують, що, провівши ротацію в керівництві Верховної ради, представники коаліції мають намір заручитися підтримкою комуністів і тим самим добитися від них відмови підтримати висловлення недовіри уряду Юлії Тимошенко. Більш того, всі кадрові перестановки - як в уряді, так і в Раді - планується провести пакетом щоб уникнути можливих порушень домовленостей.

"Всі наші останні відставки уряду відрізняються тим, що перед розглядом питання голосів не було, а у момент голосування вони знаходилися", - нагадав народний депутат Валерій Писаренко (БЮТ), додавши, що "зараз все залежатиме від комуністів".

"Партія регіонів останнім часом не демонструє великих проривів в реалізації своїх задумів, - упевнений заступник глави фракції БЮТ Андрій Портнов.- Можу стверджувати з точністю до 99,9%, що спроба відставки уряду провалиться".

Олександр Лавринович сказав виданню, що він не виключає сценарію своєї відставки і заміни на лояльнішу парламентській більшості фігуру.

У Компартії запевнили, що ніяких переговорів щодо зміни керівництва парламенту вони поки ні з ким не ведуть, але дали зрозуміти, що не проти зайняти крісло першого заступника голови Верховної ради.

"Поки немає причин вести подібні переговори, - заявив лідер фракції Комуністичної партії Петро Симоненко.- Але якщо посада (першого заступника голови ВР) виявиться вакантною, то я обов'язково від імені Компартії висуну кандидатуру Адама Мартинюка".

При цьому пан Симоненко підкреслив, що участь пана Мартинюка в керівництві парламентом "була б значним плюсом в порівнянні з тим, що є сьогодні".

"Такий варіант кадрових перестановок в Раді цілком можливий", - вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. В той же час експерт упевнений: якщо комуністи підуть на те, щоб голосувати зі всіх кадрових питань в пакеті, "вони сильно замажуться". "Після подібного голосування, в ході якого, крім свого кандидата на пост першого віце-спікера, вони підтримають і так званих "оранжевих" міністрів, їм буде дуже складно доводити, що вони не в коаліції", - відзначив пан Фесенко.

Читайте також:
"Регіонали" обіцяють щомісячно відправляти уряд у відставку
Литвин: криза в Україні затягнеться надовго
Ющенка офіційно запросили в Раду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: