БЮТ: перевірку діяльності Тимошенко проводитиме компанія, яка не має на це право

Американська компанія Trout Cacheris, PLLC, якій доручено проводити аудит діяльності уряду Тимошенко, є юридичною, а не аудиторською, а тому не має права займатися аудитом, вважають у БЮТ.

Проводити аудит діяльності уряду Тимошенко буде американська юридична компанія, яка не має права займатися аудитом в Україні згідно Закону "Про аудиторську діяльність", заявив депутат від БЮТ Сергій Власенко.

За його словами, американська компанія Trout Cacheris, PLLC, є не аудиторською, а юридичною, спеціалізується на адвокатських послугах скандальних справ. У списку послуг, що надаються конторою, аудит не значиться.

"Цей вибір викликає багато запитань. По-перше, навіщо для аудиту обрано юридичну, а не аудиторську компанію? Це два абсолютно різних види діяльності, хоча зовні вони схожі. Це те ж саме, коли б для проведення ремонтних робіт у КМ найняли юристів", — вважає Власенко.

"По-друге, закон чітко прописує вимогу про наявність сертифіката АПУ для проведення аудиту в Україні і легалізації — внесення до Реєстру. Чому не запросили для цього компанію з "великої четвірки" світових аудиторів — PriceWaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst&Young або KPMG, — авторитетні висновки яких були б сприйняті з довірою", - продовжив він.

"Навіть якщо у юристів фірми є інші сертифікати, прийняті у США або Європі, вони все одно не мають права підписувати аудиторський висновок. Це, можливо, буде експертна оцінка, але однозначно — не висновок, тому аудитом таку перевірку назвати не можна.", - вважає директор Національного центру обліку і аудиту Національної академії статистики, обліку і аудиту Олександр Редько.

При цьому компанія має намір привернути до аудиту співвиконавців, добре відомих в Україні, – агентство розслідувань Kroll, Inc. і міжнародну юридичну фірму Akin Gump Strauss Hauer & Feld, LLP. На думку Власенка, залучення цих фірм до аудиту коштів держбюджету є нераціональним, оскільки правові підстави для діяльності приватного детективного агентства в Україні відсутні. Крім того, у детективів відсутній допуск до інформації із спеціальним статусом, а це не тільки державна таємниця, але і комерційна — будь-які контракти і особливо — кредитові.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив залучити американську юридичну компанію Trout Cacheris, PLLC (Вашингтон) для проведення перевірки ефективності використання бюджетних коштів попереднім урядом Юлії Тимошенко в 2008-2009 роках і 1 кварталі 2010 року.

Раніше голова фракції Партії регіонів у Верховній раді Олександр Єфремов заявив, що діяльність лідера блоку її імені Юлії Тимошенко заслуговує на суд міжнародного трибуналу.

В свою чергу, сама Тимошенко заявила, що компанія Trout Cacheris, PLLC раніше ніколи не займалася аудитом. "Це дуже маленька компанія, яка надавала в тому числі послуги Моніці Левінські по захисту у всіх тих подіях, які відбувалися у Сполучених Штатах. Ця компанія не має досвіду з проведення аудиту, тому ми будемо звертатися до світової спільноти, щоб вони надали Україні поради і послуги справжніх аудиторських компаній, а не штучних таких проектів", - заявила вона.

Читайте також:

Тимошенко: об'єднання опозиції не буде

Тимошенко: шельф Чорного моря знову відійшов у власність шахраям

Тимошенко: мене зараз найменше хвилює моя репутація

Аудит діяльності Тимошенко проводитиме компанія, що допомагала Моніці Левінські

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: