БЮТ подасть на Януковича в суд за мову

У БЮТ не здивовані введенням російської мови в судочинство, кажуть, що "вони (влада) вже обтирають ноги об Конституцію не перший раз та не перший місяць", тому одразу подають в суд.

Фракція БЮТ має намір оскаржити у Конституційному суді норму про впровадження судочинства російською мовою, яка міститься у підписаному президентом Віктором Януковичем законі про судову реформу.

Про це заявив голова комітету з питань культури та духовності Володимир Яворівський.

"Безумовно це порушення Конституції, але ми вже не дивуємося, бо вони вже обтирають ноги об Конституцію не перший раз та не перший місяць. І єдиний вихід це подати до Конституційного суду.", - зауважив парламентар.

За словами Яворівського, президент не мав права цього робити.

Відповідаючи на питання, щодо імплементації Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин Яворівський зауважив, що її" провів Медведчук свого часу, але провів з перекладом, який не був завізований Мін'юстом".

"Тобто це не офіційний переклад. Цей варіант був дуже приблизний. Там було написано регіональні мови. В мене, як голови комітету лежить остаточний переклад цієї Хартії, стоїть печатка відповідального за це. І ніякого терміну регіональні там немає. Там є поняття міноритарні та загрожувані мови. Що таке міноритарні мови - це теж загрожувані", - пояснив депутат.

За його словами, Хартія спрямована на ті мови, які можуть безслідно зникнути.

"Який стосунок має до цього російська мова, яка функціонує як робоча мова в багатьох інституціях, яка нав'язана багатьом народностям. Що загрожує російській мові, що вони намагаються провести її як міноритарну?", - запитує Яворівський.

Нагадаємо, згідно з законом, який 27 липня підписав президент, тепер у судах, разом з державною, можуть використовуватися регіональні мови або мови нацменшин.

Читайте також:

В Україні дозволили судочинство російською мовою

Одеський губернатор зробить російську регіональною восени

Глава МВС Могильов доручив оточенню говорити українською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: