БЮТ погрожує Литвину судом

У Тимошенко вважають незаконною вимогу спікера подати підписи на підтвердження існування коаліції.

У БЮТ вважають за доцільне звернутися до суду щодо оскарження доручення голови Верховної ради Володимира Литвина надати впродовж 10 днів документи на підтвердження існування коаліції.

Про це сказав заступник голови Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Сас (фракція БЮТ).

Він зазначив, що запропонував своїм колегам по фракції та коаліції звернутися до Окружного адміністративного суду з цього приводу. Як наголосив депутат, всім відомо, що закон не має зворотної сили.

За словами Саса, якщо розглядати питання в площині щодо необхідності підтвердження діяльності коаліції, то тоді варто порушити питання і щодо виборів голови Верховної ради України.

Сас наголосив, що в законі "Про Регламент Верховної ради України", який вступив у дію, передбачено, що в голосуванні за обрання голови ВР мають взяти участь не менше 300 народних депутатів і в таємному режимі проголосувати "за" – 226 народних депутатів.

Він нагадав, що свого часу Арсеній Яценюк був звільнений з посади голови ВР, а Литвин обирався на цю посаду не за законом про Регламент ВР.

Сас підкреслив, що таким чином ситуацію можна "довести до абсурду", зазначивши, що у ст. 58 Конституції України "чітко зазначено, що закон зворотної сили не має".
Депутат від БЮТ підкреслив, що коаліція у Верховній раді створена, і "ревізії якісь робити зараз ніхто не має права".

"Немає ні юридичних, ні моральних підстав для цього", - додав він.

При цьому Сас наголосив, що "і де-юре, і де-факто коаліція сьогодні існує".

Як повідомлялося, 17 лютого голова ВР Володимир Литвин попросив Раду коаліції впродовж 10 днів надати всі документи, що підтверджують існування коаліції у парламенті, зокрема 226 підписів народних депутатів. За словами литвина, це необхідно зробити у зв’язку зі вступом в дію Регламенту ВР як закону.

Як сказав спікер, якщо відповідних документів не буде, то йтиметься про формування нової коаліції.

Читайте також:

Литвин попросив коаліцію довести її існування

БЮТ не доводитиме Литвину існування коаліції

У ПР виключили можливість коаліції з БЮТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: