БЮТ погрожує Ющенку ще однією позачерговою сесією Ради

БЮТ заявляє про готовність протистояти спробам Ющенка ветувати зміни до закону про вибори президента.

Перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін заявляє, що за умови накладення вето президентом Віктором Ющенком на прийняті зміни до закону про президентські вибори, фракція БЮТ знову буде ініціювати позачергову сесію і вето глави держави буде подолане.

"Не може насторожувати те, що у Секретаріаті президента, навіть ґрунтовно не проглянувши прийнятий закон, відразу заявили, що на нього буде накладено вето. Це може свідчити про єдине – пан Ющенко і його оточення на наступних виборах сподіваються не на підтримку народу, а на адмінресурс та різні форми фальсифікації виборів. Тільки так можна пояснити поспішні заяви про ветування прийнятого закону" - переконаний Кожем’якін.

У свою чергу, президент Віктор Ющенко не приховує наміру ветувати зміни до законодавчих актів щодо виборів глави держави.

Як повідомила прес-секретар президента Ірина Ванникова, вказаний закон Ющенко назвав "відступом від демократії". На думку глави держави, цей закон звужує права і свободи громадян, ускладнює виборчий процес та відкриває шлях до зловживань посадовцям, суддям та членам виборчих комісій.

Президент також наголошує, що дана редакція закону звужує статус офіційних спостерігачів та представників ЗМІ у виборчому процесі. Президент також вважає неприйнятною норму, яка дає можливість більшості членів виборчих комісій вилучити "неугодних" членів комісії. На думку Ющенка, ці зміни ініційовані "двома мега-фракціями" Верховної ради, і ці зміни переслідують мету "поділити владу на двох".

Нагадаємо, 24 липня Верховна рада прийняла у другому читанні зміни до закону про вибори президента України. За відповідне рішення проголосували 316 народних обранців з 431 зареєстрованого в залі.

Законом, зокрема, змінюється порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, зменшуються строки виборчого процесу з 120 до 90 днів, ліквідується інститут відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента України.

Крім іншого, у виборчий процес була внесена досить суттєва зміна – грошова застава при реєстрації кандидатом у президенти, яка досі становила 500 тисяч гривень, тепер збільшена до 2,5 мільйонів гривень.

Читайте також:

Експерти: провести чесні вибори президента за новим законом нереально

Ющенко заветує закон про вибори президента

Ющенко готовий визнати позачергову сесію Ради незаконною

Вартість реєстрації кандидатом у президенти збільшили у 5 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: